Fujitsu specialistai sukūrė lazdelę, kuri neleis seneliams pasiklysti


fujitsu-gps-cane

Šiais laikais praktiškai kiekvienam žmogui yra žinomas tokia technologija, kaip GPS, o ja naudotis gali bet kuris iš mūsų. Jau pirmus metus ši technologija padeda nepasiklysti nepažįstamoje aplinkoje, surasti reikiamą organizaciją, prisiminti lankytas vietas ir t.t. Japonų kompanijos Fujitsu specialistai nusprendė žengti dar toliau, ir parodoje MWC 2013 pristatė lazdelę su integruotu GPS, kuria senyvo amžiaus žmonės galės naudotis be didelių problemų.

Lazdelėje integruoti GPS, Wi-Fi, Bluetooth ir mobiliojo ryšio adapteriai. Jos rankenoje įmontuotas nedidelis ekranas, kuriame matosi keletas įvairiaspalvių šviesos diodų eilių. Ekrane matosi paprastos piktogramos, kurių pagrindinė užduotis yra rodyti judėjimo kryptį, atsižvelgiant į GPS koordinates.

Antra vertus, tai nėra vien tik labai supaprastintas GPS navigatorius. Įrenginio sensoriai seka temperatūrą, odos drėgnumą, taip pat lazdelę laikančio pulsą bei buvimo vietą, kad esant kritiniams atvejams, galėtų koordinates nusiųsti žmogų prižiūrintiems asmenims. Kol kas lazdelės prototipas veikia tik dvi – tris valandas, tačiau galima tikėtis, jog komercinis produktas funkcionuos žymiai ilgiau.

fujitsu-gps-cane-02

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos