Qualcomm Snapdragon 800 procesoriai pirmieji gaus Gigabit Wi-Fi palaikymą


snapdragon-800-presentation

Dar šių metų sausio mėnesyje įvykusios parodos CES 2013 išvakarėse tapo žinoma, kad Qualcomm Snapdragon 800 serijos procesoriai palaikys naujos kartos Wi-Fi standartą 802.11ac, dar vadinamą 5G Wi-Fi.

Neseniai kompanija Qualcomm detaliau papasakojo apie naujo standarto diegimo detales savo būsimuose procesoriuose. Teigiama, kad su Wi-Fi 802.11ac standartu galės dirbti išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, kuris gaus Snapdragon 800 linijos procesorių. Pavyzdžiui, neseniai anonsuotas flagmanas HTC One su Snapdragon 600 platforma taip vadinamo Gibabit Wi-Fi palaikyti negalės ir gali pasigirti „tik“ Wi-Fi 802.11n, kuris yra 3-4 kartus lėtesnis, nei 802.11ac.

Įdomu tai, kad Wi-Fi 802.11ac modulio įdiegimas neįtakos baterijos išeikvojimo spartos. Paprastai tariant, mažiausiai tris kartus padidėsiantis duomenų perdavimas per Wi-Fi leis apsiriboti tomis pačiomis energijos sąnaudomis, kaip ir Wi-Fi 802.11n, taigi galima kalbėti apie akivaizdų pranašumą.

Kompanijos Qualcomm atstovai tikisi, kad mobilūs įrenginiai su Wi-Fi 802.11ac palaikymu prekyboje pasirodys 2013 metų antroje pusėje. Panašu, kad naujasis standartas iš pradžių bus realizuotas per specialią mikroschemą, ir tik vėliau šis funkcionalumas bus integruotas į vieną iš Snapdragon 800 procesorių modelių.

Kartu reikia paminėti, kad Qualcomm nebus vieniša 5G Wi-Fi srityje. Jos tiesioginis konkurentas – kompanija Broadcom – žada savus Wi-Fi 802.11ac modulius išleisti artimiausiu metu. Antra vertus, integruotas į procesorių Qualcomm variantas mobiliame segmente bus geriausias sprendimas, kadangi įrenginių kūrėjams leis sutaupyti vietos. Qualcomm žada, kad Gigabit Wi-Fi pagal nutylėjimą veiks su visomis Snapdragon platformomis, bet čia jau ateityje. Savo ruožtu, visu šiuo funkcionalumu galės pasinaudoti ne tik Android, tačiau ir Windows Phone, Windows RT bei BlackBerry platformos.

Vienas komentaras

  1. orka parašė:

    sakyciau visai vertas demesio dalykas, tik kad telefas pasieks ta gigabita, labai abejoju


Kitos kategorijos naujienos