Sony gaudys piratus, atsižvelgdama į žaidimų parsisiuntimo laiką


Naujos kartos žaidimų konsolės Sony PlayStation 4 anonsas įvyko vos prieš savaitę. Savaime suprantama, jokios oficialios informacijos apie naujovės apsaugos ir piratavimo būdus kol kas nėra ir, greičiausiai, negali būti. Tačiau yra kai kurių ekspertų pasvarstymai, kurie remiasi tam tikrais japonų kompanijos patentais.

sony-ps4-160

Dabartinė žaidimų konsolė PS3 buvo gana atspari – ilgą laiką niekas negalėjo jos „nulaužti“, kad galėtų joje aktyvuoti piratines žaidimų kopijas. Tai pavyko padaryti tik 2010 metais, kai darbo ėmėsi hakeris George Hotz. Savo ruožtu, PS4 apsaugos pagrindu, jei tikėti gandais, gali tapti patentas, kuris gautas 2011 metai. Taip, taip, iš karto po to, kai buvo atspėtos PS3 paslaptys.

Detalus patento „№20130047267A1“ aprašymas buvo publikuotas visai neseniai, o tai taip pat leidžia kalbėti apie jo sąsajas su naujos kartos žaidimų konsole. Antra vertus, Sony atstovai nuo komentarų šia tema susilaikė.

Taigi išradimo esmė leidžia kalbėti apie media duomenų parsisiuntimo laiko fiksavimą (tame tarpe ir žaidimų). Teigiama, kad atskirti piratinę kopiją nuo legalios galima pagal atsisiuntimo laiką. Kiekvienam žaidimui ir platinimo būdui bus suskaičiuota „etaloninė reikšmė“, ir jei realus laikas skiriasi – reiškia, kad jūs turite „neteisingą“ kopiją, kuri perkelta iš „nesankcionuoto duomenų kaupiklio“. Žinoma, bus ir papildomas patikrinimo ciklas, atsižvelgiantis į galimus naujos kartos konsolės techninius niuansus.

Beje, kompanija Sony visai neseniai pranešė, jog 2013 metais suplanuotas konsolės PlayStation 4 debiutas nesusijęs su visais regionais. Tikėtina, kad kai kurios šalys negaus konsolės iki pat 2014 metų pradžios.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos