MWC 2013: Sony Xperia Z prekyboje debiutuos kovo 1 d., Xperia Tablet Z – gegužę


Kompanija Sony nusprendė dar kartą parodyti savo naujuosius produktus – išmanųjį telefoną Sony Xperia Z ir planšetinį kompiuterį Sony Xperia Tablet Z. Nors apie technines specifikacijas tiek kompanijos prezidentas Kazuo Hirai, tiek jo pavaldiniai nieko naujo nepranešė, tačiau pavyko sužinoti, kada prekyboje debiutuos išmanusis telefonas Xperia Z ir jo modifikacija Xperia XL, bei kada japonai preliminariai ketina pradėti prekiauti planšetiniu kompiuteriu.

sony-xperia-z-black-and-white

Taigi pranešta, kad išmanusis telefonas Sony Xperia Z prekyboje debiutuos kovo 1 d., jį galės įsigyti 60 šalių vartotojai (ar tai bus įmanoma padaryti vienu metu,  kol kas neaišku). Priminsime, kad Sony flagmanas gimtojoje rinkoje pardavinėjamas jau nuo 2013 metų sausio mėnesio, t.y. ten pasirodė iš karto po parodos CES 2013, kurioje ir buvo pirmą kartą pristatytas, o pardavimai, jei tikėti kompanijos atstovais, muša visus rekordus.

Priminsime, kad Sony Xperia Z gavo 5“ įstrižainės ir Full HD (1920 x 1080) raiškos (443 ppi) ekraną, taip pat įdiegtas keturių branduolių 1,5 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesorius su Adreno 320 grafika. 2 GB operatyvios atminties, 16 GB talpos integruotas duomenų kaupiklis, microSD atminties kortelių lizdas. 13 MP raiškos kamera su Sony Exmor RS sensoriumi, galinčiu filmuoti Full HD 1080p raiška. Priekinėje dalyje bus 2 MP raiškos kamera, baterijos talpa – 2330 mAh. Matmenys sudaro 139 x 71 x 7,9 mm, svoris – 146 gramai.

Savo ruožtu, apie planšetinio kompiuterio Sony Xperia Tablet Z tarptautinę debiuto datą japonai kalbėjo gana aptakiai – paminėta, kad tai atsitiks pavasarį, kuris ateis jau šią savaitę. Paminėta tik tiek, kad planšetinis kompiuteris turės modifikacijas su trimis skirtingos talpos duomenų kaupikliais: 16 GB, 32 GB ir 64 GB. Versija su 16 GB bus pardavinėjama už $499 (~ 1300 lt), tuo tarpu su 32 GB kaupikliu – už $599 (~ 1560 lt). Kainos aktualios JAV rinkai, kurioje naujasis produktas pasirodys gegužės mėnesį.

sony_xperia_tablet_z

Priminsime, kad Sony Xperia Tablet Z ekrano raiška sudaro Full HD (1920 x 1080), palaikoma technologija Mobile Bravia Engine 2, nugarinėje dalyje yra 8,1 MP raiškos kamera su Exmor R sensoriumi, kuris leidžia daryti kokybiškas nuotraukas net ir prasto apšvietimo sąlygomis. Planšetė gavo keturių branduolių Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) 1,5 GHz procesorių su Adreno 320 grafika, 2 GB operatyvios atminties. Ypatingo pasididžiavimu japonai laiko akustinę sistemą S-Force su erdvinio garso efektu. Taip pat bus galima išsirinkti juodą arba baltą korpusą turintį planšetinio kompiuterio variantą.

Planšetė palaiko NFC technologiją, taip pat deklaruojama, kad bus galima naudotis 4G LTE ryšiu. Įdiegtos baterijos talpa siekia 6000 mAh. Visas šis grožis telpa vos į 6,9 mm storio korpusą, tuo tarpu planšetinio kompiuterio svoris siekia vos 495 gramus. Beje, Sony Xperia Tablet Z apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių, taigi galima sakyti, kad toks funkcionalumas jau tampa norma Sony mobiliuose įrenginiuose – flagmanuose. Planšetinis kompiuteris dirba su operacine sistema Android 4.1 Jelly Bean.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos