ST-Ericsson ruošia 4 branduolių 3 GHz procesorių, skirtą išmaniesiems telefonams


Ekspertai pastebi, kad šiuo metu mobilių įrenginių rinka išgyvena tokį patį laikotarpį, kurį perėjo ir asmeninių kompiuterių rinka, kai buvo galima konstatuoti taktinių dažnių, o vėliau ir branduolių skaičiaus augimą. Iš pradžių didinti taktiniai dažniai pirmenybę atidavė pirmenybę branduolių skaičiaus auginimui, tuo tarpu dabar branduolių skaičiui pasiekus tam tikrą „sveiko proto“ ribą (nors kai kas iš mobilių gamintojų jau puikuojasi aštuoniais branduoliais), vėl atkreiptas dėmesys į taktinį dažnį, kuriam kelią atveria vis modernesni technologiniai procesai.

St-Ericsson-NovaThor-L8580

Visų šių tendencijų priešakyje stengiasi išlikti kompanija ST-Ericsson, kuri savo būsimą išmaniesiems telefonams skirtą procesorių paspartino net iki 3,0 GHz. Be viso kito, naujoji SoC mikroschema NovaThor L8580 turi 4 branduolius (Cortex-A9), taip pat PowerVR grafikos posistemę, 4G LTE modemą su technologijos VoLTE (Voice over LTE) palaikymu. Šaltinių teigimu, progresyvų procesorių kompanija kuria net ir tuo metu, kai ją paliko partneris STMicroelectronics.

Teigiama, kad komerciniam naudojimui pasirodysianti pirminė NovaThor L8580 versija darbuosis 2,5 GHz taktiniu dažniu, tačiau jau parodoje Mobile World Congress 2013 (vasario 25 – 28 d. Barselona, Ispanija) ST-Ericsson specialistai pademonstruos modifikaciją, kuri sėkmingai darbuosis ir 3 GHz taktiniu dažniu.

Be viso kito, SoC mikroschema dar palaikys HSPA+, GSM ir TD-SCDMA mobiliojo ryšio tinklus ir 17 dažnių, taigi gamintojams pasirinkimas bus tikrai platus. Kaip ir kiti gamintojai, ST-Ericsson nemažą dėmesį kreipia į procesoriaus energijos suvartojimo lygį, kuris priklausys nuo produktyvumo lygio: ekonomiško režimo metu NovaThor L8580 suvartos 50% mažiau energijos, kadangi dirbs vos 1 GHz taktiniu dažniu. Vis tik koks maksimalus energijos suvartojimo lygis, kompanija nepraneša. Taip pat nėra duomenų, kad galima tikėtis išvysti rinkoje serijinių išmaniųjų telefonų su naujuoju procesoriumi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos