Steam statistika: Windows 8 ir Ubuntu Linux dalis didėja


Remiantis kas mėnesį pateikiama sistemos Steam statistika, kurią reguliariai publikuoja neseniai vokiečių žaidėjų į teismą paduota kompanija Valve, praėjusį mėnesį jėgų pusiausvyra operacinių sistemų segmente smarkiai nepakito, tačiau negalima nepaminėti 64 bitų Windows 8 dalies augimo, kuri per mėnesį ūgtelėjo net 1.71%.

Žinoma, statistika Steam – tai ne „paskutiniosios instancijos tiesa“, tačiau ji atspindi situacija žaidimams skirtų asmeninių kompiuterių rinkoje, o prie Steam yra prisijungę (ir reguliariai naudoja) tikrai ne vienas milijonas vartotojų. Iš kitų pokyčių galima paminėti nedidelį, tačiau vis tik augimą Linux stovykloje – štai operacinė sistema Ubuntu paaugo iki 0.14%, jei kalbėtume apie 64 bitų Ubuntu 12.10 versiją. Priminsime, kad paskutiniu metu Valve tikrai aktyviai proteguoja šią nemokamą programinę platformą.

steam_os_january

Aišku, nepakeičiamas lyderis liko tas pats – operacinė sistema Windows 7 (64 bitų), tačiau ji šiek tiek nukentėjo: operacinė sistema neteko 0.8%, o tai, iš esmės, galima paaiškinti Windows 8 ir Linux Ubuntu populiarumo augimu.

Įvairių analitikų teigimu, sistemoje Steam bus galima stebėti tų operacinių sistemų dalies augimą, kurių ūgtelėjimas buvo pastebėtas pačioje šių metų pradžioje, t.y. reikia ir toliau tikėtis Windows 8 populiarumo augimo (aišku, čia kalbama būtent apie Steam), nors ir ne tokiu sprogstančiu tempu, kaip to norėtų korporacija Microsoft.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos