Microsoft pasiduoda: Surface Pro tiražas neviršys 1 mln. vienetų


Už pusantros savaitės prekyboje pasirodys Microsoft planšetiniai kompiuteriai Surface Pro su operacine sistema Windows 8 Pro. Žinoma, aršiems Microsoft platformoms šalininkams šios planšetės patiks labiau, nei sprendimai su ARM procesoriais ir Windows RT, kadangi adaptuoti programinę infrastruktūrą prie Windows 8 Pro daugiausia teks tik kalbant apie darbo pobūdį su sensorine sąsaja. Negalima atmesti galimybės, jog Apple savo naująjį iPad su 128 GB duomenų kaupikliu išleido būtent taikydama į verslo vartotojus, o kartu norėdama aplenkti Microsoft ir taip patraukti dar daugiau verslo atstovų į savo pusę.

Microsoft-Surface-tablet

Tuo pačiu metu puslapis DigiTimes praneša, jog planšetinis kompiuteris Surface su Windows 8 Pro bus išleistas 1 mln. egzempliorių tiražu. Tai yra keturis kartus mažiau, nei buvo planuota Windows RT modelių atveju. Tiesa, tas pats šaltinis tvirtina, kad Surface RT atveju tiekimo apimtys buvo nurėžtos dvigubai. Tiesa, pati Microsoft planšetinių kompiuterių Surface pardavimais yra patenkinta.

Tas pats šaltinis teigia, jog šiai dienai planšetinis kompiuteris Surface RT pasiekė 2 mln. egzempliorių tiekimo ribą, to tarpu galutinius vartotojus surado tik apie pusė šio kiekio. Visų kitų Microsoft partnerių pastangomis buvo parduota apie 4 mln. planšetinių kompiuterių su operacine sistema Windows RT. Tarp tokių pardavėjų pastebėtos kompanijos ASUSTek Computer, Samsung, Lenovo ir Dell.

Ekspertai mano, jog prekyboje pasirodžius planšetėms su Windows 8 Pro, modelių su Windows RT kainos bus sumažintos, kad būtų galima atsikratyti sandėliuose esančių atsargų. Microsoft bandymai stimuliuoti gamintojus išleisti antros kartos Windows RT modelius kol kas sėkmės nesulaukė. Priminsime, kad šiai operacinei sistemai reikia ypatingų programų, tačiau ji kol kas nėra labai išplitusi. Be to, nemaža dalimi Surface RT pardavimus labai riboja aukšta kaina – praktiškai už vieno Microsoft Surface kainą galima įsigyti kelis Google Nexus 7.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos