Telefonų ekranai su integruotais fotoelementais pasirodys 2013 m.


Mobilių technologijų parodoje Mobile World Congress 2013 (Barselona, Ispanija) buvo parodytas sprendimas, kuris kainuoja mažiau nei 1,3 eurų (~ 4,5 lt), tačiau dėmesio pritraukė žymiai daugiau, nei kai kurie garsių gamintojų išmanieji telefonai – flagmanai.

telefonas-su-fotoelementu

Prancūzų kompanija Sunpartner Group į parodą atsivežė išmaniesiems telefonams skirtą ekraną su fotoelementais, kurie sukurti naudojant Wysips Crystal technologiją, o jų permatomumo rodiklis sudaro 90%. Naujasis produktas lengvai patalpinamas ant bet kurio telefono ekrano. Dar daugiau, kūrėjai pranešė, jog Nokia ir Sunpartner pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo, diegiant šią technologiją į mobilius įrenginius. Savo ruožtu, informuoti šaltiniai jau tvirtina, kad permatomi ekranai su fotoelementais tuoj tuoj (greičiausiai, 2013 m. rudenį) pasirodys telefonuose Lumia. Jei tai įvyks, Nokia galės pasigirti esanti pirmoji kompanija, kuri panaudojo panašią inovaciją serijiniuose produktuose.

Kuo tai kvepia mums, elektros rozečių ir adapterių vergams, kurie priversti nuolat maitinti vis daugiau energijos reikalaujančius išmaniuosius telefonus? Deja, permatomo ekrano naudingumo koeficientas sudaro tik 9%, taigi rezultatas gana nuspėjamas: Sunpartner Group vadovas Ludovic Deblois žada, kad jei telefonas saulėje išbus bent dešimt minučių, pokalbiams galėsite skirti visas dvi minutes, tuo tarpu pilnai telefono baterija pasikrautų tik po 6 valandų „saulės vonių procedūros“. Aišku, iš karto kils klausimas, o kaip su tais mobiliais įrenginiais, kurie paprastai nemato dienos šviesos?

Kūrėjai numatė ir šią aplinkybę: jei telefonas su fotoelementų ekranu nemato saulės – ne bėda: ant ekrano esantis plėvelė gali pasikrauti ir nuo dirbtinės šviesos, tik efektyvumas dar labiau sumažėja. Net ir specialiai nesinaudodami šviesa kaip energijos šaltiniu, kūrėjų teigimu, telefono baterijos darbo laiką galite prailginti ki 20%.

Iš trūkumų galima paminėti ir tai, kad speciali plėvelė sumažina ekrano ryškumą maždaug 10%, tačiau tai dažnai nekels problemų, kadangi paprasti vartotojai, greičiausiai, neatkreips į tai dėmesio. Aišku, didesnė problema yra sąveika su sensoriniu ekranu, ir tai matosi iš žemiau pateikto vaizdo klipo. Antra vertus, plėvelė tokia pigi, kad ir tai turėtų kompensuoti šį trūkumą: juk besivystančiose šalyse mobilių įrenginių jau milijonai, o elektrifikuota jų tikrai ne per daugiausia (pavyzdžiui, Afrikoje elektra aprūpinta tik apie 40% gyvenamųjų vietų).

Teigiama, kad masinė pažangių ekranų gamyba prasidės 2013 metų balandžio mėnesį, gamybiniai pajėgumai sudarys apie 8 mln. tokių ekranų per metus. Beje, kūrėjai teigia, kad fotoelementų juostelės atsiradimas taupiai elektrą vartojantiems įrenginiams galės tapti tikra panacėja, kadangi tokių įrenginių apskritai nereikės prijungti prie elektros rozetės (pavyzdžiui, el. knygų skaityklės). Galų gale, tokios plėvelės tiks ir planšetėms ir ultrabookams, svarbu, ekrano įstrižainė neviršytų 13,3“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos