Jungtinėse Valstijose vietoj mokinio į pamokas vaikšto robotas


robot-vgo-01

Jungtinių Valstijų West Seneca pradinę mokyklą (Niujorkas) vietoj mokinio pamokas ėmė lankyti robotas, praneša puslapis Huffington Post. Septynerių metų megapolio priemiesčio gyventojas Devon Carrow serga visa eile alergijų, taigi net mažiausias oro cheminės sudėties pasikeitimas gali tikrai rimtai komplikuoti jo sveikatą. Vis tik mokytis reikia, ir į pagalbą atėjo robotas VGo.

Mokiniams padedantį robotą VGo sukūrė Nju Hempšire esanti kompanija Nashua, tiksliau – jos padalinys VGo Communications, o pirmą kartą publikai naujasis kūrinys buvo pristatytas 2011 metais. Šiai dienai VGo padeda į mokyklą vaikščioti kelioms dešimtims mokinių, kurie patys dėl įvairiausių priežasčių negali to daryti. Be to, šis robotas jau naudojamas medicinoje ir versle – specialistai gali vienu metu būti klinikoje/biure, tačiau kartu išvykti į komandiruotę.

robot-vgo-02

Mokytojai pastebi, kad mokiniai neįtikėtinai lengvai priėmė neįprastą mokinį ir be problemų su juo draugauja. Dar daugiau, kai bendraklasiai kalba apie robotą, jie omenyje turi būtent sergantį Devoną, o ne patį kibernetinės technikos stebuklą. Ir visa tai nežiūrint į tą faktą, kad vaikai, nors ir išaugę video žaidimų, žaislų su distanciniu valdymu apsuptyje, robotus gyvai matydavo ne taip jau ir dažnai.

Buvusios mokyklos, kurią lankė sunkiai sergantis Devonas, direktorius atsisakė įsileisti robotą į savo mokymo įstaigą. Vis tik į pagalbą atėjo Vinčesterio apygardos Vest Senekos priemiesčio mokyklos vadovybė. Tokiu būdu Devonas buvo pervestas ten. Paties roboto kaina (apie 6000 JAV dolerių, arba apie 15 600 lt) ir kas mėnesinis aptarnavimas (apie 100 JAV dolerių per mėnesį) apmokama iš Vinčesterio apygardos biudžeto.
robot-vgo-03

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos