Sukurta sistema, kuri leis atspausdinti transplantacijai reikiamus organus


3D-printing-with-embryonic-stem-cells

D. Britanijos Heriot-Watt universitetas, kartu su kompanija Roslin Cellab, kuri specializuojasi biomedicinos srityje, sukūrė 3D spausdinimo sistemą, kuri vietoj rašalo naudoja kamienines ląsteles. Pastaroji medžiaga skirta trijų pagrindinių ląstelių tipų formavimui, ją galima lengvai panaudoti organų kūrimui. Tyrimai, kuriuos atliko universiteto mokslininkai, parodė, kad 10 – 30 kamieninių ląstelių susiburia į mažus lašelius (jų diametras siekia 100-500 mikronų), jie gerai išlaiko formą ir gana gerai tinka naudojimui 3D spausdintuvuose.

Kad spausdinimas tokiu „biorašalu“ būtų sėkmingas, sukurtas specialus spausdintuvas, kuris jau praėjo sėkmingus bandymus, teigiama Heriot-Watt universiteto interneto puslapyje. Po to, kai kamieninės ląstelės sluoksniais patalpinamos ant specialaus pagrindo, sudaryto ir iš ypatingos biokultūros, gaunami lašeliai, kurių plotis yra mažiau nei milimetras (nors forma ir matmenys, teoriškai, gali būti bet kokie). Atspausdintos kamieninės ląstelės išsaugojo savo gebėjimą diferencijuotis į bet kokį kitą ląstelių tipą – mokslininkų teigimu, tai yra svarbiausias atlikto eksperimento rezultatas.

Išvados peršasi savaime. Ne už kalnų donorystės problemos sprendimas. artimiausioje perspektyvoje mokslininkai, pasinaudoję minėta technologija, planuoja sukurti kepenų fragmentą. Vis tik tam, kad būtų išauginti daug sudėtingesni organai, turintys kraujotakos ir nervų sistemas, prireiks daugiau papildomų tyrimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos