Microsoft: žmonės greitai išmoksta naudotis Windows 8


Mes tikrai daugybę kartų girdėjome apie Windows 8, apie tai, kad jos naujasis starto ekranas ir kiti Modern vartotojo grafinės sąsajos aspektai yra daug komplikuotesni, nei tai buvo galima matyti ankstesnėse Microsoft operacinėse sistemose: kad persėsti nuo Windows XP prie Windows 7 yra daug paprasčiau, nei nuo Windows 7 prie Windows 8 ir t.t.

Korporacijos Microsoft Windows padalinio prezidentė Tami Reller

Korporacijos Microsoft Windows padalinio prezidentė Tami Reller

Kad išsklaidytų šiuos mitus, kompanija Microsoft bando kuo plačiau paviešinti faktą, jog išmokti naudotis Windows 8 yra daug paprasčiau, nei kai kurie vartotojai apie tai galvoja ir kalba. Savo laiku netgi buvo publikuotas vaizdo klipas, kuriame firminėje Microsoft parduotuvėje vaikas rodo suaugusiems, kaip lengva įvaldyti Windows 8.

Beje, visai neseniai Microsoft Windows padalinio vadovė Tami Reller žurnalistams teigė paprastą tiesą: kompanijos tyrimai rodo, kad absoliuti dauguma vartotojų labai greitai įsisavina Windows 8 subtilybes. Štai ką ji sakė:

50 procentų vartotojų pripranta prie ką tik jiems parodytos operacinės sistemos trumpiau nei per 5 minutes. Per pačią pirmą dieną praktiškai kiekvienas paleidžia aplikaciją per Start ekraną, suranda darbastalį, randa kitas subtilybes. Beveik pusė vartotojų tą pačią pirmą dieną aplanko Microsoft Store. Po kelių savaičių vidutinis vartotojas padidina „gyvų plytelių“ skaičių ant Start ekrano. „Gyvos plytelės“ skatina žmones naudoti turinį – vien per sausio mėnesį mes fiksavome virš 45 mlrd. unikalių „gyvų plytelių“ atnaujinimų“.

Tami Reller taip pat nuolat kartojo, ką Microsoft jau teigė anksčiau: kompanija jau pardavė virš 60 mln. Windows 8 licencijų, tuo tarpu iš el. parduotuvės Microsoft Store užfiksuota virš 100 mln. parsisiuntimų.

O mes, savo ruožtu, paklausime FACEIT.LT skaitytojų: kaip jums sekasi įvaldyti naująją Microsoft operacinę sistemą Windows 8? Ar jau išbandėte, ir jei taip, kas buvo sunkiausia? O gal viskas ėjosi kaip iš pypkės?

19 komentarai (-ų)

 1. D parašė:

  Man asmeniskai tikrai labai patinka win8 sasaja ir matau joje nemazai potencialo, bet turiu sutikti kad ji toli grazu nera isbaigta… dar negaliu toli grazu negaliu atsisakyti desktopo, nes programeliu pritaikytu win8 tikrai labai nedaug ir kas blogiausia kad tik kelios pagrindines programos yra markete… nei firefox, nei opera, nei chrome narsykles pilnai funkcionuojancios nera, nera normalaus skaipo… yra kazkoks, bet juo naudotis tikra beprotybe… ir t.t. dar tiesa programeliu parduotuveje paprasciausios paieskos net nera…
  reziume, produktas turintis labai daug potencialo, bet siai dienai geriausiu atveju vertas beta versijos vardo 🙂 tikekimes kad su aplikacijomis isspres problema… nereikia man tu 1000000 programeliu, tiesiog pirmoje vietoje tegul ideda paciu pagrindiniu 50 programu kurios butu pilnai funkcionuojancios ir jau >90% zmoniu visus butiniausius darbus gales nudirbti be desktopo ijungimo..

  • Leons parašė:

   Turi omenyje Metro sąsajos programėlių nėra? Nes šiaip visas šitas programas gali laisvai naudoti su Windows 8 tik ne Metro aplinkoje.

   • D parašė:

    tikrai taip, turejau omenyje metro sasaja, o kad jas galiu naudotis ir pats zinau, kalbejau konkreciai apie metro, nes jei jis pilnai neveikia tai kam jis reikalingas? 🙂

  • Mindaugas parašė:

   Metro nustatymuose nusistatai kuriose programose nori leisti atlikti paiešką (pagal nutylėjimą būna visos programos). Tad užtenka iš bet kur, kur esi (desktop, metro, kosmoso), paspausti Win+Q, dešinėje pasirinkti Store ir ieškoti. Arba, tiesiog užeiti į App Store, ir paspausti Win+Q.

   • D parašė:

    tik kazi kiek zmoniu pirma karta laikanciu plancete suprastu kad reikia spausti buten win+q? ne tik kad visiskai neintuityvus, bet dar ir nepatogus 🙂
    nesuprask manes klaidingai, pati metro ideja man patinka ir joje matau tikrai daug potencialo, bet keikiu ja del visisko neisbaigtumo… tikiuosi artimiausia pusmeti situacija smarkai pasitaisys su ne bendu kiekiu programeliu, o su paciomis pagrindinemis ir populiariausiomis programelemis, skirtomis muzikai klausyti, po diska narsyti, filma paziureti, skype naudotis, internete narsyti ir t.t. nes siuo metu ju arba nera arba jos tragiskos…

    • Mindaugas parašė:

     Taip, aš pilnai sutinku, jog išbaigtumo tikrai trūksta, pats žinau keletą minusų į MS daržą, dėl kai kurių standartinių programų. Bet čia pavyzdį daugiau turėjau iš desktop pusės, planšetiniems „charm’ą“ iš dešinės išsimesti reikėtų, o ten yra search mygtukas.

     Na adaptuotis laiko reikia, bet kokiu atveju.

 2. kukli nuomone parašė:

  Microsoft (MS) istorija, kaip ir daugumos IT kompanijų, nėra jau tokia ilga. O dabartinis vadovas Balmeris nepraleidžia progos paminėti, kad nori būti panašia į Apple, bet tuo pačiu akivaizdžiai MS pamiršta savo sėkmės istoriją ir priežastis, kodėl jie tapo monopolininkais – Apple buvo ir vis dar yra nišinis žaidėjas, neskaitant žybtelėjimo su telefonais ir planšetėm. Akivaizdu, kad nemažą dalį sėkmės lėmė produktų intuityvumas – pradėti dirbti su pele, klaviatūra ir Windows grafine aplinka dažnam nereikėjo nė tų 5 minučių, nieko svarbaus nebūdavo paslėpta ar nesuprantama. Intuityvu, paprasta, logiška. Kita svarbi sėkmės dalis – įrangos gamintojai. Kai Apple leido OS diegti tik į savo kompiuterius, MS elgėsi priešingai – Windows galėjo diegti kas norėjo ir į bet kurio gamintojo kompiuterį (žinoma ne nemokamai). Trečia dalis – verslo sritis – daugumoje pasaulio įmonių tiek darbuotojų kompiuteriai, tiek mašinos serverinėse yra valdomi Windows OS. Ką gi matom dabar? Vaikydamasi greitos sėkmės ir pinigų kitose srityse (regis labiausiai minėtam Balmeriui susuko galvą telefonai ir planšetės) MS už visus vartotojus nusprendė, kad visiems gyvenimo atvejams jiems tiks telefonui su lietimui jautriu ekranu pritaikyta grafinė aplinka. Logika – kadangi Windows yra monopolija, tad visi išmokę tapšnoti savo kompiuterius, puls pirkti ir Windows telefonų bei kitų įrenginių. Juokinga? Man taip!
  Žiūrim kas gaunasi. Pirma – paprastų ir nešiojamų kompiuterių su Windows 8 savininkai intuityvumo, paprastumo ir logiškumo pertekliu daugiau nebesigiria. Jie turi gaišti laiką perprasdami tokius dalykus, kurie buo akivaizdūs ankstesnėse Windows versijose. Netgi nėra galimybės patogiai ir pagal įpročius susitvarkyti savo aplinką. Tai, kad dažnas tam ieško trečių šalių įrankių ir netgi už juos moka, atrodo kaip MS elementarios pagarbos eiliniam varotojui nebuvimu. Žadama leisti naujas Windows versijas kasmet – ar MS ruošiasi šokdinti savo vartotojus kasmet? Antra – MS imasi pati gaminti įrenginius, imasi diktuoti, kaip turi būti diegiamos programos (Microsoft Store), Secure Boot įdiegimas, trukdantis į tą patį kompiuterį įdiegti kitokią OS. Girdim tiek OEM gamintojų, tiek programuotojų, tiek IT entuziastų, naudojančių kitokias OS, nepasitenkinimo balsus. Trečia – ar verslas pasiruošęs greitom ir kardinaliom permainom? Ar Microsoft tikrai išmoko Vista nesėkmės pamoką?
  Ką gi, palinkėkim to, ko Microsoft ir siekia – tapti nišine!

  • Leons parašė:

   Man tai labai perdėtas tas kritikavimas atrodo. Kodėl kritikuoja kitų kompanijų vadovai yra kita priežastis (jei įsiskaityt tą jų kritiką, tai viskas yra labai abstrakčiai pateikta, nieko nėra pabrėžta) – labai daug kam nepatinka MS Store, nes MS po truputi lenda ir į kitas sritis, kur kritikuojantieji nelabai nori dar vieno stipraus konkurento rinkoje 🙂 Dėl intuityvumo, man tai Metro išties patinka paprastam darbui, na o jei reikia rimtai užsiimti tai persijungt į įprastinę sąsaja nėra man sudėtinga. Pats esu IT specialistas tad tenka visos įmonės IT infrastruktūrą palaikyt. Paprasti vartotojai labai skundėsi ir dėl MS Office 2010, nes jiems buvo milžiniškas šuolis nuo 2003, tai verkšlenimo prisiklausiau, visgi po savaitės problemų nebekilo, tiesiog žmonės patys negali prisiverst kažką naujo išmokt, bet kai jau nėra kito kelio tai nebėra taip ir baisu 🙂 Nematau aš tų kardinalių permainų, Windows 8 turi kaiptik naudingų funkcijų adminams, visgi galima išskirt trukūmą – prastesnis suderinamumas su UNIX (pvz., bėdos su Samba), kas vers laukti arba naujų UNIX toolų atnaujinimo arba persiorientavimo prie Windows Server.

   • kukli nuomone parašė:

    Yra ir toks dalykas, kaip vartotojų pasitenkinimas. Ar tai kam nors rūpi? Nemanau, kad tokie „milžiniškas šuolis“, „verkšlenimas“, „prisiverst“, „baisu“ ir panašūs dalykai yra gerai. Pateiksiu kitokį pavyzdį – dabartiniai nešiojamų kompiuterių ekranai. Dažniausiai sutinkamas 15,6″ 1366×768 ir įstrižainių santykis 16:9. Nežinau, kodėl beveik visi gamintojai pasigavo tokį standartą, bet 16:9 tikrai netinkamas ofiso darbams, o 1366×768 yra kažkas iš praėjusio amžiaus. Sakyčiau, apgailėtina… Nebent gamintojai tikisi, kad su laptopu kiekvienas dar nupirks ir monitorių.

    • Leons parašė:

     Dėl vartotojų pasitenkinimo – jei jie tokie būtų nepatenkinti, tai ir nepirktų, nieks juk neverčia, visgi daugeliui 16:9 labiau matyt patinka. Pats asmeniškai pirkau laptopą ties tuo lūžiu, kai dar galėjai laptopus nuspirkti su abiejų tipų ekranais. Na, o jei monitorių naudoji tai 16:9 yra netgi patogesnis už 4:3. Su laptopų ekranais tai taip, šioks toks nepatogumas, nebent ekranas Full HD, tada viskas telpa patogiai 🙂

     • zet parašė:

      Leons, kaip tai nevercia 🙂 ? na su bizunu nestovi aisku uz nugaros. Bet kiek to pasirinkimo yra ?
      Gameriai nori drx 11, tad juos vercia. Paprastam zmogui, kur uzaugo su windozais pereiti prie kitos os? Aisku perka windozus. Lieka obuolys ir linuksai. Tad tas tavo nevercia labai abejotinas. Pvz windozu XP palaikymas iki kiek numatytas ?
      Idiegtu i XP drx 11 ir pratestu palaikyma, nustebtum, kiek zmoniu sulauktu senatves su sia sistema. Taip pat, dauguma butu patenkinti ir pasentu su w7. Gal tu ir neblogas adminas, bet labiau kalbek uz save, negu uz visus.

   • zet parašė:

    tu vertinis is admino puses, as – is vartotojo. Gal ir gerai tos MS nesamones, yra sansas atsigauti linuksams.

    • Leons parašė:

     Dėl vertimo – čia apie monitorius kalbėta buvo:) Jei apie vertimą Windowsais naudotis – taip MS čia turi monopolį praktiškai, visgi dabar jau šviečias ir Linuxams jau šis tas su Steam. Visgi, net neįsivaizduoju kokį produktą turėtų išleist kas nors su Linux, kad jie išpopuliarėtų tarp paprastų userių. Beje tų paprastų userių nereiktų su gameriais sutapatinti, kiek tenka PC/Laptopų paremontuot kam, tai jei pana – geimų nerasta, jei vyras – tai tik pusė jų dar žaidžia kažką su kompiuteriu, dalis jų tik flashinius visokius 🙂

 3. kukli nuomone parašė:

  Atsiprašau už rašliavas ne į temą apie laptopų ekranus, bet dėl teisybės – po 4:3 sekė 16:10 mada, sakyčiau kompromisinis variantas. O paskutinis 16:9 – tikrai per daug „suplotas“ ir nesvarbu kokia ekrano raiška, ir kiek laiko naudoju – vertikalios erdvės trūksta nors tu ką! 16:10 – rodos liko tik Apple…

  • komentorius parašė:

   Nusipirk kokį vartomą Dell moniką pasuk 90 laipsnių ir uoj kiek turėsi vertikalios erdvės…
   bus ne 16:9, o 9:16 😀

  • zet parašė:

   as turiu 16:10 😉 tik ju kaina anskciau buvo daug didense negu 16:9, stai del ko jis nera toks populiarus.

 4. Faktas parašė:

  „Microsoft: žmonės greitai išmoksta naudotis Windows 8“

  Geromis sistemomis mokytis dirbti nereikia turint galvoje, kad su pirmtake dirbai N metų prieš. Su geromis sistemomis ateini ir dirbi.

 5. džonis parašė:

  maksimum savaitę priprast eiliniam useriui


Kitos kategorijos naujienos