2013 metais Sony ketina parduoti 50 mln. išmaniųjų telefonų


Sony-Xperia-Z

Naujasis išmanusis telefonas Sony Xperia Z, informuotų šaltinių teigimu, pasižymi tikrai stabilia paklausa – visose rinkose, kur šis mobilus įrenginys buvo pristatytas, pirmosios partijos buvo išparduotos per kelias paras. Kompanija Sony spėjo aplenkti savo konkurentus HTC, Samsung ir LG su naujojo flagmano anonsu, todėl išmanusis telefonas Xperia Z, tikėtina, galės pasigirti tikrai nemažais pardavimais (bent jau šių metų I ketvirtyje).

Iš viso per 2013 finansinius metus kompanija Sony Mobile ketina realizuoti maždaug 50 mln. išmaniųjų telefonų, kai prieš metus šis rodiklis buvo lygus tik 34 mln. egzempliorių. Tikimasi, kad išmaniojo telefono flagmano sėkmė leis pagerinti Sony pardavimus ne tik aukščiausiame, tačiau ir vidutiniame kainų segmentuose. Taip pat pranešama, kad kompanija Sony 2014 metais ketina išleisti išmaniųjų telefonų su Mozilla operacine sistema Firefox OS. Tai bus pradinio lygmens sprendimai, skirti Lotynų Amerikos ir Afrikos šalių vartotojams.

Beje, lygiagrečiai su optimistine žinia apie Sony planus didinti išmaniųjų telefonų pardavimus pasirodė ir kita naujiena. Šį kartą apie Sony direktorių valdybos pirmininką Howard Stringer. Pastarojo vaidmuo korporacijoje per paskutinius kelerius metus nuolat mažėjo. Po to, kai jis po septynerių metų vadovavimo 2012 metais pasitraukė iš prezidento posto ir šią vietą užleido Kazuo Hirai, jis ramiai leido dienas direktorių valdyboje. Vis tik dabar pranešama, kad liepos mėnesį Howard Stringer paliks ir šį postą. Ką veiks ateityje, jis taip ir nepranešė.

Nors ponas Stringer‘is savo kolegų apibūdinamas turintis unikalią savybę įkvėpti ir sutelkti žmones, aiškiai numatyti problemas ir jų sprendimo būdus, vis tik jo vadovavimo metu kompanijos Sony finansiniai rodikliai smarkiai krito, žaidimų konsolės PlayStation ir aukštos raiškos televizoriai neteko žymios dalies užimamos rinkos, o korporacija buvo priversta imtis nepopuliarių veiksmų – atleisti dalį personalo, taip pat parduoti savo pagrindines būstines Niujorke (JAV) ir Tokijuje (Japonija). Tokiu būdu, jei naujasis Sony planas išmaniųjų telefonų rinkoje pavyks, bus galima kalbėti apie kompanijos atgimimą po ilgalaikio smukimo žemyn.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos