Nemokamą Zombies vs Ninjas per iPad žaidęs 5-metis išleido 6800 litų


Greg ir Sharon Kitchen šeimyna savo kailiu pajuto, ką reiškia savo penkiamečiam sūnui Danny, turinčiam planšetinį kompiuterį iPad, nupirkti žaidimą Zombies vs Ninjas. Tiek tėvai, tiek ir pats vaikas tvirtina manę, jog žaidimas yra „nemokamas“.

Danny Kitchen with free Zombies vs Ninjas

Kartą jaunasis Danny paprašė savo tėvų kreditinės kortelės, o kai buvo paklausta, kam to reikia, vaikas atsakė, kad tai būtina tam, jog iš App Store užsiregistruotų ir atsisiųstų nemokamą žaidimą Zombies vs Ninjas. Motinos teigimu, tą dieną namuose buvo labai daug svečių, taigi apie vaiką buvo šiek tiek pamiršta. Dėmesio trūkumo rezultatas tapo labai lengvai finansiškai pamatuojamas: vaikas prisipirko raktų, bombų ir strėlyčių už maždaug 1700 svarų sterlingų (apie 6800 litų).

Apie šį įvykį tėvai sužinojo tik tuomet, kai į jų paštą vienas po kito ėmė plaukti kvitai iš iTunes už skaitmeninio turinio pirkimą. Po viso šito Grag ir Shanon iš karto kreipėsi į Apple ir paprašė, kad būtų grąžinti be jų žinios išleisti pinigai. Iš pradžių iTunes administracija atsisakė tą daryti, motyvuodama tuo, jog kalti patys tėvai, kadangi jie galėjo blokuoti galimybę atlikti pirkinius žaidimuose.

Vis tik kai skandalinga istorija prasisunkė į Internetą, kompanijos Apple atstovai persigalvojo.  Jie sutiko šeimai grąžinti išleistus pinigus ir parekomendavo ateityje būti atidesniems. Apple sprendimo pakeitimas, greičiausiai, buvo susijęs su tuo, kad ausies krašteliu išgirdę apie tai, jog „kažkas su iPad sugebėjo ištaškyti 6800 litų“, tiesiog nustos pirkti savo vaikams žaidimus – o kompanijai tokia reklama tikrai nereikalinga.

Istorija tikrai verta pasakėčios, kurios moralas būtų labai paprastas – jei šalia žaidimo yra žodis „nemokama“, visiškai nereiškia, kad tai bus absoliuti tiesa.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos