Radeon HD 7750 gamybos „atliekos“ pavirs nauja AMD vaizdo plokšte


amd-radeon-hd7750-and-hd7770

Jau žinoma, kad kompanija AMD tvirtai įsitikinusi vaizdo plokščių serijos Radeon HD 7000 ir jos prekinio ženklo galia, todėl neketina keisti savo žaidybinių grafinių adapterių pavadinimų mažmeninėje rinkoje iki pat 2013 metų pabaigos. Ir tegu netrikdo OEM kompiuterių rinkoje pasirodysiantys sprendimai, priklausantys „naujai“ Radeon HD 8000 serijai: pastarasis pervadinimas inicijuotas pačių OEM kompiuterių gamintojų, bando mus įtikinti pati AMD.

Jau dabar žinoma, kad tokios vaizdo plokštės, kaip Radeon HD 7790 ir naujos revizijos Radeon HD 7990 (Malta) nebus vienintelėmis AMD naujienomis šį sezoną. Žurnalistai iš puslapio Fudzilla tvirtina, kad AMD ketina pasinaudoti Radeon HD 7750 (Cape Verde) gamybinėmis „atliekomis“ tam, kad būtų sukurtos žemesnio lygio vaizdo plokštė. Tikėtina, kad naujasis produktas vadinsis Radeon HD 7730 arba Radeon HD 7650, ir visų pirma tai bus skirta besivystančioms šalims. Lyginant su dabartiniu Radeon HD 7750, naujasis grafinis adapteris gaus žemesnius taktinius dažnius. Tikėtina, kad aktyvių universalių procesorių skaičius taip pat bus „nupjautas“.

Reikia pripažinti, kad tai nėra pirmas atvejis, kuomet rinkoje pasirodo tokie „kastratai“, gauti „apipjaustant“ daug produktyvesnes vaizdo plokštes, atliekant nesudėtingas manipuliacijas taktiniais dažniais ir grafinių procesorių sudedamosiomis dalimis. Ir nors šiuolaikinės „chirurgijos“ technologinis lygis neleidžia atstatyti pastarojo produkto pirminės būsenos (nors tokie bandymai tarp entuziastų nuolat vyksta), tokių vaizdo plokščių kainos ir produktyvumo santykis paprastai yra labai patrauklus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos