Šviežios Android versijos pagaliau aplenkę senutę 2.3 Gingerbread


Operacinė sistema kaip programinė platforma yra labai fragmentuota. Ir visa tai mes dažniausiai sužinome net ne iš pačių kūrėjų, tačiau iš konkurentų – ypač tai stengiasi pabrėžti kompanija Apple, kuri tai daro, vos tik išleidžia naujausią mobilią operacinę sistemą iOS.

Dar blogiau tai, kad tokie argumentai būdavo dvigubai skaudūs, kadangi dar visai neseniai didžiausią Android mobilių įrenginių dalį valdydavo pasenusi 2.3 Gingerbread. Antra vertus, 2013 metų kovo mėnesį galima laikyti istoriniu įvykiu, kadangi su pavasariu atėjo laikas garsiai apie save pareikšti naujoms Android versijoms.

android-versions-2013-march

Remiantis puslapio Android Developers pateikiama informacija, šiuo metu Google mobilios operacinės sistemos versijos 4.0 Ice Cream Sandwich ir 4.1 bei 4.2 Jelly Bean užima atitinkamai 28,6% ir 16,5% Android ekosistemos. Tai leidžia kalbėti apie 45,1% bendrą rinkos dalį. Tokiu būdu, versija 2.3 Gingerbread su dabartiniais 44,2% pagaliau smuktelėjo į antrą vietą. Antra vertus, jei skaičiuotume visas senas Android versijas – ne tik 2.3, tačiau ir 2.2 ar net 2.1 – „senoliai“ išlieka populiariausiomis Android versijomis.

Reikia pažymėti, jog mobilūs įrenginiai su ne pačia naujausia operacine sistema Androdi Ice Cream Sandwich labai lėtai atsikovoja pozicijas iš Android Gingerbread, nežiūrint į tai, kad Android 4.0 rinkoje debiutavo dar 2011 metais. Reikia pripažinti, kad su panašiu vartotojų nenoru atsisveikinti su sena OS susiduria ir kompanija Microsoft, kuriai tarsi peilis po kaklu yra Windows XP. Antra vertus, nemažai problemų Android ekosistemoje sukelia ir patys mobilių įrenginių gamintojai bei mobiliojo ryšio operatoriai, kurie neskuba išleisti naujų Android versijų. Kartu tokią ekosistemos fragmentaciją ne itin geru žodžiu mini ir programinės įrangos kūrėjai, kurie turi optimizuoti savo aplikacijas senoms Android versijoms, o toks darbas, matyt, jau seniai įgriso iki gyvo kaulo.

Vienas komentaras

  1. Mantas parašė:

    Kuo jie cia taip dziaugiasi ??? kad sujunge dvi versiju statistikas ir gavo 45,1% ??? Kai tuo metu Gingerbread viena turi 44%


Kitos kategorijos naujienos