Užsakymus Apple A7 procesoriams gaminti gali pasidalinti TSMC, Samsung ir Intel


apple-a6-a7

Alternatyvių tiekėjų sąraše, kurie galėtų išleisti kompanijos Apple procesorius, dažniausiai tenka matyti dvi kompanijas – TSMC ir Intel. Šiuo metu kompanijos iš Kupertino SoC mikroschemas gamina išskirtinai Samsung, jei neatsižvelgtume į Intel procesorius, kurie naudojami Apple nešiojamuose kompiuteriuose ir stacionariose sistemose. Manoma, kad Intel smarkiai suinteresuota plėsti savo kontraktinių užsakovų ratą, tuo tarpu TSMC apskritai yra pasaulinė puslaidininkių „kalvė“, todėl ignoruoti jos kandidatūrą apskritai vargu, ar įmanoma.

Kompanijos Daiwa Securities Group analitikai teigia, kad užsakymus Apple A7 procesoriams gaminti tarp savęs pasidalins trys kompanijos: Samsung, gausianti 50% užsakymų, TSMC (40%) ir Intel (10%). Kaip matyti, analitikų prognozėse procesorių gigantas tenkinsis kukliausiu vaidmeniu kontraktinių gamintojų tarpe.

Teigiama, kad spaudžiama „naftos pinigų“ remiamos Globalfoundries, taivaniečių kompanija TSMC bus priversta mažinti 28 nm technologijos pagrindu gaminamos produkcijos kainas, kadangi iš jos buvo perviliotos tokios didelės kompanijos, kaip Qualcomm ir MediaTek.

Pradedant šių metų III ketvirčiu, savo 28 nm produkciją galės pradėti gaminti ir kompanija UMC, o tai leis dar labiau sumažinti atitinkamų mikroschemų kainas. Jau galėjome įsitikinti, kad procesoriai Apple A5 egzistuoja ir kaip 28 nm sprendimai – šie rasti trečios kartos televizijos priedėlyje Apple TV. Tokiu būdu, korporacija Apple yra suinteresuota artimiausiu metu panaudoti savo naujausių procesorių gamyboje pažangiausius technologinius procesus, kurie kartu galėtų sumažinti produkcijos savikainą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos