Apple neturės išskirtinių teisių į prekinį ženklą iPhone ir Meksikoje


Mexico-iFone

Panašu, kad kompanijos Apple ketinimai užsitikrinti teisę naudotis tam tikrais prekiniais ženklais bet kurioje pasaulio šalyje po truputį byra. Kiek anksčiau jau rašėme, kad kompanija iš Kupertino Brazilijoje negavo išskirtinės teisės naudotis prekiniu ženklu „iPhone“.

Dabar panašios naujienos Tim Cook vadovaujamą korporaciją pasiekė ir iš Meksikos. Vietos Aukščiausiasis teismas patvirtino, kad viena ir meksikiečių telekomunikacijos firmų turi pilną teisę naudotis prekiniu ženklu „iFone“, kuris buvo užregistruotas dar 2003 metais.

Priminsime, kad 2009 metais Apple bandė Meksikoje užregistruoti prekinį ženklą iPhone kategorijoje „Class 38“, kuris susijęs su telekomunikacinėmis paslaugomis, tačiau vietos institucija IMPI (Mexican Industrial Property Institute), kuri atsakinga už prekinius ženklus ir jų registravimą, tuomet atsakė, kad panašiai skambantis prekinis ženklas jau egzistuoja.

Apple advokatai tvirtino, kad vietos kompanija neteko teisių į prekinį ženklą, kadangi jį netinkamai naudojo – kad autorinės teisės būtų išsaugotos, ženklas turi būti naudojamas adekvačiai. Vis tik Meksikos Aukščiausiasis teismas nustatė, kad iFone pasirodė ketverius metus prieš iPhone debiutą, taigi prekinio ženklo naudojimas tikrai adekvatus.

Dabar kompanija Apple pati pateko į kaltinamųjų suolą, kadangi dabar vietos telekomunikacijų kompanija padavė kompaniją iš Kupertino į teismą dėl autorinių teisių pažeidimo, neteisėto prekinio ženklo perdavimo trims vietos mobiliojo ryšio operatoriams, o kartu pareikalauta atlyginti žalą. Juo labiau, kad iFone prekinio ženklo savininkai įpykę ir dėl to, kad Apple iš karto juos padavė į teismą, net nebandžiusi susitarti. Reikia pripažinti, kad piniginė bauda gali būti gana solidi – teismas gali skirti nukentėjusiems 40 proc. tų pajamų, kurios gautos iš produkcijos su „svetimu“ prekiniu ženklu pardavimų.

Vienas komentaras

  1. zet parašė:

    taip jiems ir reikia. (taskas)


Kitos kategorijos naujienos