Apple ketina įteisinti įsigyto skaitmeninio turinio perdavimą kitiems


apple-second-hand

Kompanija Apple sugalvojo, kaip įteisinti įvairaus skaitmeninio turinio su DRM apsauga perdavimą kitiems vartotojams, o tai rodo JAV Patentų ir prekinių ženklų biurui (US Patent and Trademark Office, USPTO) paduota patentinė paraiška.

Tokia Apple sistema, jei ji bus įgyvendinta realybėje (tikėtina, kad tai veiks kaip iTunes priedas), suteiks galimybė žmonėms perparduoti, dovanoti arba netgi paskolinti įvairaus pobūdžio skaitmeninį turinį, ir tai daryti teisėtai. Pranešama, kad taip galima bus elgtis su el. knygomis, taip pat muzika ir kino filmais.

Tokiu būdu, vartotojas gauna tikrai nemažai laisvės naudoti įsigytą skaitmeninį turinį savo nuožiūra, aišku, reikės laikytis tam tikrų Apple nustatytų ir iTunes vartotojo licencijoje numatytų sąlygų. Pavyzdžiui, leidėjas gali nustatyti ribojimą, kiek kartų gali būti perparduoti el. knygos kopija arba muzikinis kūrinys, nustatytos skaitmeninio turinio naudojimo laiko ribos, taip pat minimali kaina už vieną ar kitą skaitmeninį turinį. Tuo pačiu metu reikia prisiminti, kad perparduodant tokį turinį kitam žmogui, savininkas netenka visų teisių į jo naudojimą.

Pastarosios sistemos kūrėjai, matyt, ketina viską realizuoti taip, kad nei pati Apple, nei turinio kūrėjai neliktų nuskriausti (tikėtina, bus nuskaičiuota tam tikra suma už kiekvieną operaciją). Tokiu būdu, gali atsirasti daugelio vartotojų trokštama „antrinė rinka“, kur būtų galima pardavinėti DRM apsaugotą turinį ar juo keistis teisėtai, be jokių hakeriams būdingų „magijų“ ar primityvaus piratavimo. Tiesa, kada tokia Apple sistema pradės veikti realiame gyvenime, tiksliai nežinoma.

Priminsime, kad kiek anksčiau buvo pasirodžiusi informacija apie analogišką Amazon patentinę paraišką bei planuojamą sukurti “panaudotų” skaitmeninių dalykų pardavimų sistemą. Pastarosios vartotojai savo įsigytą skaitmeninį turinį (pavyzdžiui, elektronines knygas arba muziką) saugo „debesų“ talpykloje. Jei jie nori perduoti savo turtą į svetimas rankas, jie tiesiog parduoda prieigą prie tų failų. Kai tik sandoris įvyksta, buvęs savininkas jau negali tais failais pasinaudoti: sistema garantuoja, jog perdavimo proceso metu nebuvo sukurtas dublikatas, t.y. visos kopijos, kurios sinchronizavimo metu bus surastos kituose vartotojo įrenginiuose, bus pašalintos.

Vienas komentaras

  1. pineapple parašė:

    atrodo apple rupinasi tik viena rinka o ant likusio pasaulio jiem nusispjaut


Kitos kategorijos naujienos