Apple TV aptiktas TSMC gamybos 28 nm procesorius Apple A5?


Puslapis MacRumors praneša, kad neseniai prekyboje pasirodžiusiame trečios kartos televizijos priedėlyje Apple TV buvo rasta tai, kas sukėlė tikrai nemažai diskusijų tarp šios kompanijos produkcijos gerbėjų, o kartu ir tarp industrijos ekspertų, kurie seka Apple veiksmus, siekiant surasti naujų jos procesorių gamintojų. Detalių trokštantys entuziastai gana greitai „išskrodė“ TV priedėlį ir jame rado procesorių A5. Rodos, lygiai tokį patį, kaip ir antros kartos Apple TV arba planšetiniame kompiuteryje iPad 2…

apple_tv_28nm_a5

Vis tik pasirodė, kad  procesoriaus Apple A5 naujos versijos gamybai naudojamas daug pažangesnis technologinis procesas, o tai leido procesorių padaryti kompaktiškesniu ir naudojančiu mažiau elektros energijos. Priminsime, kad 2011 metais pasirodęs A5 buvo gaminamas, naudojant 45 nm technologinį procesą, o jo matmenys sudarė 12,15 x 10,09 mm. Vėliau buvo pereita prie 32 nm technologijos, taigi A5 matmenys sumažėjo iki 8,69 x 8,19 mm. Pastarieji modeliai buvo gaminami Samsung gamyklose.

Vis tik dabar Apple TV rastas procesorius A5 yra dar mažesnis – jo matmenys sudaro 6 x 6 mm. Kadangi jokių duomenų nėra, kad Samsung serijiniu būdu gamintų 28 nm mikroschemas, visai tikėtina, jog naujasis procesorius „nulipo“ nuo taivaniečių kompanijos TSMC konvejerių. Tai reiškia, kad bendradarbiavimas tarp TSMC ir Apple jau yra tame lygyje, kai galima kalbėti apie tam tikro sudėtingumo mikroschemų serijinę gamybą bei Apple procesorių gamybos perkėlimą iš didžiausio amerikiečių priešo – Samsung – puslaidininkių fabrikų P. Korėjoje į sau „lojalų Taivaną“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos