Vienas iš ARM įkūrėjų pasiūlė Intel nustoti užsiiminėjus nesąmonėmis


Vienas iš ARM Holdings įkūrėjų ir jos pirmasis generalinis direktorius Robin Saxby

Vienas iš ARM Holdings įkūrėjų ir jos pirmasis generalinis direktorius Robin Saxby

Neseniai vykusiame renginyje GSA Entrepreneurship Conference vienas iš kompanijos ARM Holdings įkūrėjų ir jos pirmasis generalinis direktorius Robin Saxby išsakė nuomonę, kad kompanija Intel turėtų įsigyti ARM architektūros licenciją.

Kaip ARM akcininkas, aš rekomenduoju Intel licencijuoti ARM technologijas ir nustoti užsiiminėjus niekais“, – nevargino savęs parenkant žodžius technologijų industrijos veteranas, kuriam šių metų vasario mėnesį sukako 66 metai.

Akivaizdu, kad Robin Saxby turėjo omenyje Intel bandymus prasimušti į mobiliems įrenginiams skirtų platformų rinką, tačiau tokios procesorių giganto pastangos dažno analitiko ir eksperto įvardijamos kaip nelabai sėkmingos.

Robin Saxby taip pat prisiminė, kad kompanija ARM buvo įkurta, dalyvaujant jam pačiam ir dvylikai integralinių schemų inžinierių – projektuotojų, kurie turėjo labai ribotus finansinius resursus. Buvusio ARM generalinio direktoriaus teigimu, verslo vystymo procese ypatingai svarbų vaidmenį atliko bendradarbiavimo siekimas.

Mums buvo būtina mūsų priešus paversti mūsų draugais„, – teigė jis. „Vieninteliu priešu, kurio mes taip ir nepavertėme draugu, yra Intel“.

X86 architektūra, kurios plėtra užsiima Intel, buvo suprojektuota kompiuteriams, kurie veikia stacionariai ir yra nuolatos prijungti prie elektros lizdo, tuo tarpu energijos suvartojimo lygis čia nėra labai svarbus. Tokiu būdu, ilgą laiką Intel jaudino tik mikroprocesorių produktyvumo lygio didinimas.

Atsižvelgdama į asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių sėkmę, Intel ketina su x86 architektūra sulaukti pasisekimo ir mobilių įrenginių rinkoje, tačiau ši vieta jau užimta ARM. Atsižvelgiant į visa tai, kas pasakyta, Robin Saxby patarimas atrodo gana racionaliai – jei tik Intel pradės projektuoti SoC mikroschemas su ARM mikroarchitektūra ir gaminti jas, naudodama savo pažangius technologinius procesus, neatmetama galimybė, kad ji staigiai taptų vienu iš pagrindinių mobilių platformų tiekėjų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos