BlackBerry pardavė 1 mln. išmaniųjų telefonų Z10. Daug ar mažai?


Kompanija BlackBerry pateikė ataskaitą, kurioje matosi veikla IV finansiniame ketvirtyje, pasibaigusiame kovo 2 d. Didelės išmaniųjų telefonų BlackBerry Z10 paklausos dėka per tris mėnesius buvo pagaliau gauta grynojo pelno, kuris sudarė $98 mln. Galima priminti, kad praėjusiame ketvirtyje grynasis pelnas siekė $9 mln., tuo tarpu dar anksčiau apskritai buvo patirta $125 mln. nuostolių.

blackberry-z10-hands-on

Savo ruožtu, pasibaigę finansiniai metai kanadiečių kompanijai baigėsi su $646 mln. nuostoliais. Palyginimui; prieš metus per analogišką laikotarpį buvo uždirbta $1,16 mlrd. grynojo pelno, taigi praėję metai, galima konstatuoti, buvo vieni juodžiausių kompanijos istorijoje. Antra vertus, tuomet tai buvo pavadinta didžiausia nesėkme, kadangi dar anksčiau tuometinė RIM gavo 66% daugiau.

Lyginant su analogišku praėjusių metų finansiniu ketvirčiu, BlackBerry pajamos sumažėjo 35,9% – nuo $4,18 mlrd. iki $2,68 mlrd. Pajamos per ataskaitinius finansinius metus sudarė $11,1 mlrd., o tai yra 40% mažiau, nei per analogišką ketvirtį prieš metus, kai buvo gauta $18,4 mlrd.

Išmaniųjų telefonų pardavimai sudarė 6 mln. vienetų, įskaitant 1 mln. parduotų BlackBerry Z10 – pirmojo išmaniojo telefono su operacine sistema BlackBerry 10. Be to, buvo parduota 370 tūkst. planšetinių kompiuterių PlayBook. Galima pažymėti, jog BlackBerry Z10 pardavimai JAV rinkoje prasidėjo tik praėjusį penktadienį, todėl spręsti apie naujojo produkto populiarumą bus galima tik ketvirčiui pasibaigus. Remiantis analitikų prognozėmis, BlackBerry išmaniųjų telefonų realizacija per ataskaitinį ketvirtį turėjo būti 5,95 mln., įskaitant 1,1 mln. vienetų BlackBerry Z10.

Lyginant su praėjusiu ketvirčiu, kanadiečių kompanija neteko maždaug 3 mln. abonentų, kurių skaičius sumažėjo nuo 79 mln. iki 76 mln. žmonių. Per analogišką ketvirtį prieš metus BlackBerry turėjo maždaug 80 mln. abonentų. Taip pat buvo pranešta ir apie vieno iš kompanijos RIM/BlackBerry įkūrėjų Mike Lazaridis sprendimą palikti direktorių valdybą. Pradedant gegužės 1 d. jis turėtų užsiimti tik savo nuosavu fondu Quantum Valley Investments, kuris bando plėtoti kvantines technologijas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos