Google kuria Chrome skirtą duomenų suspaudimo technologiją


chrome_android

Puslapis The Next Web praneša, kad kompanija Google šiuo metu intensyviai dirba prie naujos duomenų suspaudimo funkcijos, skirtos Interneto naršyklei Google Chrome. Pastaroji iš pradžių bus pritaikyta Android naudojamai naršyklės versijai, o duomenų suspaudimas bus vykdomas Google serveriuose. Panašios technologijos mobiliose naršyklėse jau nėra naujiena – visa tai galima sutikti Opera Turbo, Amazon Silk, Microsoft DataSense ir Skyfire Compression pavidalu.

Technologijos, numatančios duomenų suspaudimą, idėja teigia, kad tarp vartotojo ir jo lankomo puslapio įsijungia specialus proxy serveris, kuris išpjauna dinaminį turinį, suspaudžia paveiksliukus į daug ekonomiškesnį formatą, o tai leidžia paspartinti puslapių krovimąsi, o taip pat sumažinti už duomenų srautą mokamas sąskaitas. Aišku, skirtingos technologijos veikia skirtingai: pavyzdžiui, Skyfire konvertuoja Flash turinį į vaizdinę medžiagą, tuo tarpu Microsoft DataSense dirba su Windows Phone 8 ir numato technologijų įdiegimą iš Interneto tiekėjų ir mobiliojo ryšio operatorių pusės.

Kompanija Google anksčiau turėjo technologiją Web Accelerator, kuri leido vartotojui įdiegti programą savo asmeniniame kompiuteryje, o tai leisdavo paspartinti puslapių krovimąsi, tačiau dėl per didelio serverių apkrovimo kompanija tarnybą panaikino, o pačią programą pašalino iš viešos erdvės. Tokiu būdu, duomenų suspaudimo technologijos diegimas Google bus antras bandymas.

Projekto įgyvendinimo detalės šiuo metu labai ribotos, kadangi informacija apie tai pasirodė tik projekto Chromium išeities koduose. Žinoma, kad duomenų srautas tarp vartotojų ir Google serverių bus šifruojamas, pasitelkiant TLS protokolą, o sujungimui bus naudojamas firminis protokolas SPDY, kuris, kūrėjų teigimu, žymiai pagreitina šifruoto sujungimo procesą.

Įjungti eksperimentinę funkciją galima tik Android skirtuose Chromium rinkiniuose, o tam reikia pasitelkti Android Debug Bridge. Apie technologijos visuotinio debiuto datą šiuo metu nekalbama, kartu atvirtu lieka klausimas ir dėl Opera Software, kuri savo laiku žadėjo prisidėti prie projekto Chromium plėtros.

2 komentarai (-ų)

  1. Moribus parašė:

    Tai jei androide galima, gal ir Linux išeis?

    • komentorius parašė:

      Jei internetas veikia pakankamai greitai, tai tokia funkcija netik nepaspartins, bet dar ir sulėtins naršymą. Tai labiau orientuota į prietaisus su lėtu duomenų perdavimu arba tuos kur kaina priklauso nuo srauto.


Kitos kategorijos naujienos