„Dideli duomenys“ leis Intel procesorių gamyboje sutaupyti $30 mln.


intel-fab

Kompleksinių sprendimų, skirtų „didelių duomenų“ analizei, kūrimu, kompanija Intel užsiima palyginti neseniai, tačiau jau dabar naujos technologijos leidžia procesorių gigantui sumažinti savo gamybos išlaidas. Duodamas interviu leidiniui Information Week, dideliais duomenimis užsiimančio Intel padalinio vadovas Ron Kasabian teigė, kad prognozėmis pagrįsta analitika leidžia rinkai pateikti naujų produktų žymiai greičiau.

Kiekvienas procesorius pereina per visą galybę testų kiekviename gamybinio proceso etape, o tai leidžia aptikti pačias „nemaloniausias“ klaidas ir operatyviai jas šalinti. Statistikos ir intelektualios duomenų analizės metodų naudojimas, gamybos metu gautų  duomenų kaupimas leidžia Intel sumažinti būtinų patikrinimų kiekį.

Ron Kasabian pažymėjo, kad vietoj kiekvieno procesoriaus testavimo dabar užtenka patikrinti tik konkrečius gaminius, o tai labai smarkiai paspartina procesą. Dar daugiau, prognozuojančios analitikos taikymas vienoje gamybinėje linijoje Intel leido sutaupyti $3 mln. 2012 metais, o ateityje kompanija ketina naujus metodus naudoti dar aktyviau. Tikimasi, kad tai leis per artimiausius kelis metus išlaidas sumažinti maždaug $30 mln.

Intensyvus duomenų rinkimas gamybinėse linijose vyksta nuolat, o tai suteikia galimybę pamatyti, kada ir kuriame etape technologinis procesas turi problemų. Ron Kasabian taip pat pranešė gana įdomią detalę: vos per vieną valandą sukaupiama apie 5 TB informacijos. Kokia įranga atlieka jos analizę ir kur visa tai saugoma, Intel atstovas nutylėjo.

„Didelius duomenis“ Intel naudoja ir kitose sferose, pavyzdžiui, informacinio saugumo srityje. Iš viso per 2012 metus Intel dirbo prie maždaug 14 projektų, susijusių su „dideliais duomenimis“, o ateityje tokių projektų skaičius turėtų tik augti. Galima priminti, kad šioje srityje aktyviai darbuojasi ir „mėlynasis gigantas“ IBM, kuri „didelių duomenų“ sritį laiko viena iš prioritetinių krypčių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos