Digg kurs Google Reader analogą, sinchronizuos su esamais klientais


Digg-RSS

Turbūt ne vienas ištikimas Google Reader vartotojas praleido ne vieną valandą ieškodamas, ką daryti ir kokios alternatyvos, po to, kai Google pranešė apie savo RSS agregatoriaus veiklos nutraukimą 2013 m. liepos 1 d. Panašu, kad tokius vartotojus nusprendė palaikyti kompanija Digg. Pastaroji savo oficialiame tinklaraštyje pranešė, kad planuoja sukurti savo nuosavą Google Reader analogą.

Digg kūrėjai paviešino savo viziją, kuri numato, kad turi būti identifikuotos ir atkurtos geriausios Google Reader savybės ir funkcijos, kurios „turi būti pritaikytos 2013 metų Internetui“. Po tokių frazių reikia suprasti, kad RSS gali tapti savotišką socialine tarnyba, kadangi savo pranešime kompanija Digg paminėjo tokius puslapius, kaip Twitter, Facebook, Tumblr ir Reddit. Šios buvo įvardintos kaip „galingos, tačiau dažnai ribojančios tai, kas įdomu“.

Kompanija planavo savo nauju projektu užsiimti 2013 metų antroje pusėje, tačiau po netikėto kompanijos Google sprendimo Digg atstovai tvirtina, jog jos RSS projektas dabar tapo prioritetiniu. Kad projektas būtų sėkmingas ir lengviau prasiskintų kelią į gana konkurencingą rinką, Digg ketina klausti patarimų bei lauks užklausų iš savo potencialių vartotojų. Idealiu atveju Digg gali pasinaudoti Google Reader API, ir taip sinchronizuoti naują tarnybą su esamais vartotojais. Nors dar anksti kalbėti apie tai, ar kas nors pavyks, tačiau panašu, kad dabartiniai Google Reader vartotojai turės bent krislelį vilties, kad puikus projektas bus pratęstas.

Savo ruožtu, ekspertai jau dabar kalba apie tai, kad Google Reader uždarymas neigiamai įtakos tuos vartotojus, kurie gyvena cenzūruojamo Interneto šalyse. Pavyzdžiui, nors Iranas ėmėsi labai griežtų priemonių, ribojančių prieigą prie pasaulio Interneto (ketinama sukurti valstybinį Pasaulinio Voratinklio analogą), Google Reader suteikdavo šios šalies rezidentams galimybę gauti necenzūruotas naujienas, matyti, kas dedasi „anapus“. Panašiu gelbėjimosi ratu Google projektas tapo ir Kinijos gyventojams, kuriems RSS agregatorius veikė gana sėkmingai, nepaisant komunistinės valdžios naudojamos „Didžiosios ungniasienės“. Ir ekspertai abejoja, ar Digg projektas galės sutekti tas pačias galimybes be tokios infrastruktūros, kokią turi Google.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos