Duomenų srautas 4G tinkluose 2013 metais išaugs 200%


LG_LTE_4G_smartphones

Naudojimasis internetu, pasitelkiant mobilius įrenginius, nuolat populiarėja, o kartu didėja ir šiuolaikinių mobilių technologijų naudojimas – dabar „paklausiausiu“ galima laikyti 4G LTE standartą. Kompanijos ABI Research analitikų, kuriuos cituoja puslapis Xbit Labs, teigimu, 2013 metais duomenų srautas 4G tinkluose išaugs net 2 kartus, lyginant su praėjusiais metais.

Bendras duomenų srautas mobiliojo ryšio tinkluose praėjusių metų pabaigoje siekė 13,41 PB (petabaitų), o tai yra maždaug 69% daugiau, nei buvo stebima 2011 metų gale. Iš viso šio duomenų srauto 3G tinklams teko 46% perduodamų duomenų (augimas sudarė 130%). Šiemet, remiantis analitikų prognozėmis, 4G LTE tinklai savo augimo dinamika aplenks duomenų srautą 3G tinkluose, o rezultatas bus 207% prieš 99%. Žinoma, naujos kartos tinklų plėtros toną užduoda išsivysčiusios šalys, pavyzdžiui, JAV operatorius Verizon Wireless praneša, kad jo LTE tinklams tenka maždaug pusė viso duomenų srauto.

Didžiąją dalį duomenų srauto generuoja išmanieji telefonai ir jiems skirtos programinės įrangos parsisiuntimai. 2012 metais buvo atsisiųsta maždaug 36,2 mlrd. aplikacijų, o tai yra 88% daugiau, nei 2011 metais. Geografiniu lyderiu yra Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas – jam tenka 39% visų atsisiųstų aplikacijų, tuo tarpu Š. Amerikai – 25%. Naršymas Internete ir toliau yra didžiausias duomenų srauto generavimo instrumentas – 51%. Tikimasi, kad 2018 metais, augant 4G tinklų plėtrai bei populiarėjant išmaniesiems telefonams su didelės įstrižainės ekranu, pagrindiniu duomenų srauto generavimo instrumentu taps vaizdinė medžiaga, kurios dalis po penkerių metų sudarys 56%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos