Europos Komisija pradės naują tyrimą prieš Microsoft dėl Secure Boot


Ten, kur sudėti nauji "langai", pingvinams ne vieta...

Ten, kur sudėti nauji „langai“, pingvinams ne vieta…

Ispanų organizacija Hispalinux, kurie užsiima GNU/Linux plėtra ir juridine apsauga, Europos Komisijai padavė 14 puslapių skundą prieš Microsoft, kuriame kritikuojama funkcija Secure Boot, naudojama UEFI. Ši technologija draudžia nepasirašyto kodo aktyvavimą per įrenginio įkrovos sektorių, o tai faktiškai neleidžia naudoti alternatyvių įkrovos priemonių ne tik kibernetiniams nusikaltėliams, tačiau ir alternatyvios operacinėms sistemoms, tokioms kaip Linux.

Kompanijos Microsoft santykiai su Europos Komisija, kalbant apie konkurenciją, yra labai įtempti. Praėjusiais metais J. Almunijos vadovaujama Europos institucija jau nubaudė kompaniją iš Redmondo $1 mlrd. suma dėl Free Software Foundation Europe skundo, kurį palaikė IBM, Red Hat ir Oracle, tuo tarpu šiais metais korporacija nukentėjo dar papildomais $700 mln. dėl skundų, kad Windows 7 Service Pack 1 sistemų vartotojams nebuvo pateikiamas alternatyvių naršyklių pasirinkimo galimybė. Apskritai per 10 metų korporacija Microsoft Europoje buvo nubausta už maždaug €2.83 mlrd. sumą (~ 9,77 mlrd. lt), kadangi nuolatos prasikalsdavo šio regiono antimonopolinėms taisyklėms.

Hispalinux yra gana didelė sąjunga, kurią sudaro apie 8 tūkst. narių, kartu ji laikoma viena svarbiausių žaidėjų, plėtojant atviro kodo programinę įrangą. Organizacijos juristas Chosė Marija Lankas, kuris užsiima skundu prieš Microsoft, pareiškė, kad Windows 8 turi „kenksmingą mechanizmą, kuris vadinasi UEFI Secure Boot“. Ši technologija faktiškai verčia vartotoją reikalauti iš Microsoft specialių pasirašytų raktų, kad galėtų savo kompiuteryje paleisti alternatyvias sistemas.

„De facto tai yra kompiuterių įkrovos mechanizmų technologinis kalėjimas, kuris paverčia Windows 8 į vieną iš mažiausiai neutralių platformų. Ši technologija prieštarauja įstatymas dėl sąžiningos konkurencijos, o Microsoft pinklės kenkia tiek vartotojams, tiek ir visai europinei programinės įrangos industrijai“, – teigė C. M. Lankas.

Microsoft jau sureagavo į tokius kaltinimus pareikšdama, jog kompanija visuomet yra pasiruošusi duoti paaiškinimą dėl šios technologijos, o taip pat yra įsitikinusi, kad UEFI Secure Boot sukurta, remiantis konkurencijos teisės aktais, o taip pat Microsoft vartotojų saugumas yra kertinis akmuo, kalbant apie produktų kūrimą.

Europos Komisijos atstovai kol kas atsisakė ką nors komentuoti, nors 2013 m. kovo 4 d. laiške, kurios autorius yra Europos Komisijos vadovas J. Almunija, teigiama, jog jie informuoti apie technologiją Secure Boot, tačiau negavo jokių akivaizdžių įrodymų, kad šią Microsoft naudoja savo monopolinės padėties piktnaudžiavimui. Tokiu būdu, mums dar teks sužinoti, kad Hispalinux skundas taps tuo akivaizdžiu įrodymu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos