Keturios GeForce GTX Titan pasiekė naują 3DMark11 rekordą


Vos spėjo kompanija nVidia anonsuoti savo greičiausią vieno GPU savininkę – vaizdo plokštę GeForce GTX Titan, kompiuterių entuziastai ir spartinimo meistrai puolė išmėginti jėgas ir siekti naujų rekordų tam tikrose disciplinose.

gtx_titan_4way-sli

Štai olandų entuziastas RSNUBJE griebė jautį už ragų ir, pasitelkęs iš karto keturias vaizdo plokštes GeForce GTX Titan, pasiekė naują rekordą disciplinoje 3DMark11 (Extreme). Grafiniai adapteriai naudoja standartinę aušinimo sistemą, tuo tarpu iki 5 GHz paspartintas centrinis procesorius Intel Core i7-3970X (LGA 2011) buvo aušinamas vandeniu.

Vaizdo plokštes su GPU GK110 pavyko paspartinti iki 1006 MHz (GPU) ir 6808 MHz (operatyvioji atmintis). Teste 3DMark11 Extreme pasiektas rezultatas lygus X17885, o tai yra naujas rekordas tarp nVidia vaizdo plokščių. Antra vertus, pasaulio rekordas vis dar priklauso AMD stovyklai – ketveriukei iš Radeon HD 7970 pavyko pasiekti X18386 balus.

Tai pačiai olandų entuziasto kompiuterinei sistemai pavyko pasiekti ir antrą tarp nVidia sprendimų rezultatą teste 3DMark11 Performance – P31560 balai. Bendroje įskaitoje vis tik tai yra tik dvyliktas rezultatas. Panašu, kad spartintojams teks dar gerokai padirbėti, kad nVidia naujokas galėtų deramai pasirodyti „aukščiausioje lygoje“, kadangi tik čia bus galima pamatyti, kokį potencialą turi naujasis nVidia flagmanas, kuriam kūrėjai negaili garsių epitetų, tarp kurių dažnai tenka girdėti „greičiausia pasaulyje“.

4 komentarai (-ų)

 1. zet parašė:

  as tai rasanciajam turiu klausimus. O pirmos vietos Radeon laimetojas proca ausino vandeniu ar azotu? Kiek laiko buvo praeje po Radeon plokstes isleidimo, t.y, kiek kartu optimizuoti draiveriai ? Kiek procentaliai Readeon plokstes buvo paturbintos, kokios temperaturos buvo pasiektos vaizdo ploksciu vienu ir kitu atveju. Kiek kartu Radeon ploksciu spartintojai gerino rezultatus, speju ne is pirmo karto pasieke topus, kiek teko skaityti – rekordai buvo gerinami po biski daug kartu. Paminejus visus skaicius atsiranda platesnis vaizdas ir galima nuspeti ar jau isspaustas visas potencialas ar tai tik pradzia.
  Dar man idomu, kaip sujunge 4 titan plokstes, nes buvo skelbta, kad palaikomas tik 3SLI.

 2. zet parašė:

  tiesa, dar autoriui pora zodziu, ploksciu SLI rezultatu lyginimas ir apibendrimas kaip vienos plokstes – nelabai korektiska. Cia dar reiktu lyginti, kiek redeon crossFire geresne/blogesne su geForce SLI.
  Dar vienas dalykas, kuris beveik niekur nenagrinejamas, kad naudojant kelias plokstes, svarbu ne tik bendras FPS, bet ju tolygumas, nes pvz sujungus dvi plokstes, gali du frame eiti beveik vienas po kito, tada tarpas lygiai toks pat kaip pas viena ploste (ar siek tiek mazesnis) ir vel du frame’ai. Rezultate turesim 2 kartus daugiau FPS, bet kokybe vaizdo (tiksliau akiai matomu fps) bus vos vos geresne negu vienos plokstes.

  • Saulius parašė:

   Sau rupimus klausimus gal imk ir pats susirask 😀

   • zet parašė:

    esme tai,kad straipsnio autorius nagrineja viena, o isvadas raso apie antra. Pvz, isleido bmw ir audi naujus modelius, tai keturius audi nusiunte i viena servisa, keturius bmw i kita. Vienam servise vieni meistrai turbino vienu budu audi, kitam servise kiti meistrai turbino kitu bud. Paskui ten dar kiti meistrai sujunge 4 audi auto i viena, bei ta pati padare bmw. Gautus hibridus idejo i lenktynes. Na viskas tvarkoje, bet kai zurnaliuga pagal lenktyniu rezultatus daro isvasdas apie bmw auto pries audi – darosi juokinga.
    O as apie FPS tolyguma SLI/crossFire atveju uzsiminiau del to, kad norint islaikyti tolyguma, prarandamas FPS – ko pasekoje mazesnis tolygus FPS = daugiau matomu akiai FPS negu didesnis netolygus FPS. Istikruju, tai SLI/crossFire atveju reiktu nagrineti ne FPS, bet laiko tarpus tarp F bei ju tolyguma. Ipac aktualu paskutinio vaizdo bloko su pirmu vaizdo bloku laiko tarpas.


Kitos kategorijos naujienos