Renkamės stacionarų kompiuterį: 2013 metų pavasaris


Pavasaris – atgimimo ir atsinaujinimo metas, ir visa tai kasmet matome ne tik gamtoje, tačiau ir kompiuterinių technologijų sferoje. Tiesa, šis pavasaris stacionarius kompiuterius ketinantiems įsigyti vartotojams nebus jau toks naujas, kaip buvo galima tikėtis iš ankstesnių metų patirties. 2012 metais pastebėtos tendencijos vėlinti anonsus dar prasčiau nuteikia 2013 metais.

cyberpowerpc-fang-iii-geforce-gtx-titan

Štai kompanija Intel, dar prieš porą metų savo naujuosius procesorius anonsuodavo pačioje metų pradžioje, tačiau 2012 metais tradicijai nusižengta, o visa tai buvo motyvuota noru partneriams leisti išsiparduoti sandėliuose sukauptas atsargas. Taigi debiutas nukeltas į balandžio mėnesį, kuomet ir sulaukėme Ivy Bridge architektūros procesorių premjeros. Šiemet, panašu, vėlavimas bus dar didesnis – Haswell procesorių anonsas turi įvykti gegužės – birželio mėnesių sandūroje.

Vaizdo plokščių segmente situacija dar prastesnė, nei buvo galima manyti. 2013 m. metais grafinių adapterių gamintojai AMD ir nVidia nusprendė pasiimti ilgalaikes atostogas, taigi stebėsime koncertą „Naujos dainos – tai perdainuotos senos dainos“. Apie AMD planus gana neblogai: ši kompanija visus metus siūlys Radeon HD 7xxx serijų vaizdo plokštes, tuo tarpu „naujas“ pateiks pagal principą – „kažkur nupjausim, kažkur sumažinsim, kažkur pervadinsim“. Esamos kainų nišos bus užpildytos grafiniais adapteriais, kurie bus gaunami iš esamų vaizdo plokščių: tarp Radeon HD 7850 ir Radeon HD 7770 turi užimti modelis Radeon HD 7790, tarp Radeon HD 7750 ir Radeon HD 6670 turėtų pasirodyti naujokas Radeon HD 7730 (galbūt turėsiantis ir kitokį pavadinimą), tuo tarpu asortimentą tarp galingiausių sprendimą paįvairins iškentėtas etaloninis Radeon HD 7990, kurio anksčiau kompanija AMD sakė neketinanti išleisti.

Apie kompanijos nVidia kentimus žinome dar mažiau. Jei visai neseniai buvo anonsuotas jos galingiausias vieno GPU sprendimas GeForce GTX Titan, kuris turi grafinį procesorių GK110, o savo pasirodymu turėtų būti dėkingas superkompiuteriuose naudojamiems Tesla spartintuvams, tai apie kitas vaizdo plokštes su dabartine Kepler architektūra praktiškai nieko nežinome. Reikia pripažinti, kad ir erdvės kur pasijungti pati kompanija nelabai turi, kadangi beveik visas norimas kainų nišas užpildė (biudžetinis segmentas nesiskaito, kadangi čia sėkmingai pardavinėjamos ir „senienos“).

geforce_gtx_titan_3-way-sli

Kietų diskų ir SSD kaupiklių segmente vėlgi turime tą pačią situaciją, kurią galėjome konstatuoti prieš pusmetį – nieko ypatingai naujo. Jei SSD diskų segmente atsirado naujas, tačiau praktiškai nieko nekeičiantis žaidėjas – LAMD kontroleris, kurį savo gaminiuose naudoja kompanija Corsair, tai kietų diskų (HDD) segmente – štilis. Tos pačios technologijos, ta pati maksimali 4 TB talpa. Belieka pasidžiaugti tik tuo, kad kietų diskų kainos po truputį, bet stabiliai juda žemyn. Aišku, tempai tokie, kad 2011 m. rudenį buvusias HDD kainas greičiausiai pasieksime tik 2014 metais.

Turbūt nereikia ir sakyti, kad toks progreso nebuvimas smarkiai įtakotas mobilių įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių – invazijos. Pastarieji savo produktyvumu ir funkcionalumu pasiekė tokį lygį, kad kompiuterio dėžės atnaujinti nelabai ir norisi, juo labiau, kad pasiimti su savimi stacionaraus kompiuterio ir pasipuikuoti juo prieš kaimyną ar draugus nelabai pavyks, tuo tarpu planšetė ar išmanusis telefonas – visai kitas reikalas. O kur dar neseniai išgirstas pokalbis tarp dviejų piliečių, kai vienas pasigyrė kompiuteryje turintis 4 branduolių procesorių, o kitas visai nenustebęs pareiškė, kad 4 branduoliai ir jo išmaniajame telefone…

Galbūt ir galima sutikti su Apple vadovybės nuomone, kad po kurio laiko tradiciniai asmeniniai kompiuteriai taps nišiniu produktu (analogiškai sunkvežimiams automobilių pramonėje), kai aplinkui dominuos mobilūs įrenginiai (lengvieji automobiliai). Antra vertus, šių eilučių autorius tiki, kad asmeninius kompiuterius (tame tarpe ir stacionarius) dar vėlu laidoti, tuo tarpu patys tokių kompiuterių komponentų gamintojai gali patys sau išsikasti duobę, nepasiūlydami nieko naujo. Bet kokiu atveju, tikrai atsiras tokių, kurie ir šį pavasarį norės atsinaujinti savo „geležį“ arba įsigyti naują, taigi jiems ir skirtos žemiau pateiktos komplektacijos.

Pastaba: renkant kompiuterių komponentus, nebuvo keliama užduotis surinkti nei maksimaliai pigų, nei maksimaliai brangų kompiuterį – tai galima padaryti bet kurioje kompiuterių komponentais prekiaujančioje el. parduotuvėje, pasidarbavus su kainų filtrais. Parinkti kompiuterių variantai yra gana patikimi (dauguma išbandyta praktikoje), atsižvelgiant į jiems keliamas užduotis (o jos kiekviename kompiuteryje yra savos) –  ar tai būtų optimali kaina, ar produktyvumas, tylus darbas, o galbūt ir išvaizda.

Komentaruose galite pateikti savo alternatyvius variantus, galbūt kažkam jie pasirodys arčiau širdies. Jei turite niekur neskelbiamų duomenų apie žemiau paminėtų konkrečių komponentų gedimų statistiką, taip pat galite drąsiai rašyti – visa tai gali padėti konkrečiu laiko momentu komplektuojantiems savo stacionarius kompiuterius.

Stacionarių kompiuterių komplektacijos

Iš karto reikėtų pažymėti, jog nuspalvinome komponentų kainas: žalia spalva – komponentas pigo arba įdėtas pigesnis (to paties/panašaus funkcionalumo, produktyvumo), raudona spalva – to paties komponento kaina padidėjo arba teko sukomplektuoti su brangesniu.

desktop-pc-office-amd-2013-2q desktop-pc-office-intel-2013-2q

 

2012 m. rudens biudžetinis kompiuteris turėjo vieną įdomų niuansą: Intel platforma kainavo pigiau nei AMD. Šį kartą klaida pasitaisė – AMD gana smarkiai sumažino savo procesorių kainas, taigi vėl viskas stojosi į savo vietas. Taip pat matoma labai negera pirkėjams tendencija – operatyvios atminties moduliai jau nuo šių metų pradžios ėmė brangti – ir net keliais procentais, o beveik trečdaliu, ir artimiausiu metu tendencija nelinkusi keistis.

desktop-pc-cheap-game-intel-2013-2q desktop-pc-cheap-game-amd-2013-2q

Nebrangaus žaidimų kompiuterio segmente garantuotai nusileido žemiau 1500 litų ribos, nors dar praėjusių metų rudenį Intel platforma šį rodiklį viršijo. Bendra tendencija gera, išskyrus vėl tuos „nelaimingus“ operatyvios atminties modulius. Kadangi nieko naujo iš esminių komplektuojančių dalių gamintojai nepasiūlė, tenkinamės tuo, ką turėjome prieš gerą pusmetį.

desktop-pc-games-amd-2013-2q desktop-pc-games-intel-2013-2q

Maloniausia staigmena laukia tų, kurie sugalvojo įsigyti žaidimų kompiuterį. Jei prieš pusmetį tokia konfigūracija viršijo 2300 litų ribą, tai dabar galima drąsiai kalbėti apie 150 litų mažesnę kainą, net nežiūrint į tai, kad turime smarkiai pabrangusią operatyviąją atmintį.  Šioje konfigūracijoje netgi galima galvoti apie vaizdo plokštę nVidia GeForce GTX 660 Ti, kuri savo produktyvumo lygiu paprastai nenusileidžia Radeon HD 7950, tačiau nVidia produkto kaina jau sėkmingai artėjo 950 litų link.

desktop-pc-work-amd-2013-2q desktop-pc-work-intel-2013-2q

Pastaroji konfigūracija, kaip visada, visų pirma dedikuojama dirbantiems su su profesionaliomis programomis, kurios išnaudoja ir grafikos posistemę – tam reikalui įdiegtas nVidia Quadro 600 adapteris. Jei programų darbo specifika numato tik intensyvų procesoriaus resursų išnaudojimą, galima šios vaizdo plokštės atsisakyti. Reikia pastebėti, kad praktiško darbinio kompiuterio kaina išliko tame pačiame lygmenyje, kaip ir prieš pusmetį.

desktop-pc-extreme-2013-2q

Galiausiai mėgstantiems maksimalią spartą pasiūlysime tai, kas pravers tiek žaidžiant, tiek ir dirbant, o kartu atsiranda galimybė ir paspartinti sistemą, jei tik neužtenka, pavyzdžiui, procesoriaus produktyvumo lygio. 2012 m. rudens konfigūracijoje dar bandėme pateikti daugmaž racionalų sprendimą su Intel Core i5-3570K, tačiau po kritikos strėlių nusprendėme, kad jei jau netaupome ir esame maksimalistai, kodėl gi nesukomplektavus tai, ką šiuo metu galima gauti geriausia.

Pabaigai norėtųsi dar kartą atkreipti dėmesį į kompiuterių komponentų kainų pokyčius: pastaroji apžvalga turėjo pasirodyti vasario mėnesio pradžioje ir jau buvo paruoštos komplektacijos, atitinkamai patikrintos ir kainos. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių apžvalga užsilaikė, taigi pasirodė tik dabar. Tikrinant kainas, buvo pastebėta vėlgi ne itin gera tendecija – kainos pradėjo kilti, ir tai pirmiausia galioja procesoriams, motininėms plokštėms ir vaizdo plokštėms (jau nekalbant apie operatyvios atminties modulius). Ir kur šiuo metu komplektacijose kainos pažymėtos žaliai, vasario mėnesio pradžioje jos buvo dar mažesnės. Tokiu būdu, galima spėti, kad artėja akcijų metas, o gamintojai (galbūt, ne tik jie) jau ruošiasi būsimoms nuolaidoms, keldami kainas.

Ką gi, šiam kartui viskas. Komentuokite, siūlykite savo variantus, peikite esamus – svarbi kiekvieno jūsų nuomonė. Kaip visada, į argumentuotus pasiūlymus/kritiką bus atsižvelgta, sudarant kito sezono komplektacijas.

32 komentarai (-ų)

 1. sqt3ris parašė:

  Hm, nesuprantu kam pirkti 2x2gb ram kaip 4gb kaulas yra pigiausias, pvz skyteche 68.49Lt plius ateiti gali dasimest dar 4gb nes abejoju kad pigiuose pc motinos tures po 4 slotus,kad eitu dadet. Tada tektu 2gb ismest vietoi ju det 4 ar ieskot kam parduot. As visada linkes ziuret i ateiti galimus atnaujinimus.

 2. Virgis parašė:

  Keistai atrodo autoriaus pasirinkimas pigiausiuose variantuose naudoti nebloga deze ir atskira maitinimo bloka.Visas PC kainuoja 750Lt ,o korpusas su maitinimo bloku 180Lt.Mano manymu ,tokiam biudzetiniam variantui geriau toks korpusas uz 87Lt.
  O beveik 100Lt skirtuma geriau panaudoti geresniam procesoriui
  AMD visai geras variantas,jau 4 branduoliu A6-3650
  Intel procesorius geresnis bent Pentium G860

  • Virgis parašė:

   Nezinojau ,kad administratorius neleis prekiu nuorodu su kainom ,tai gavosi kazkoks kvailas komentaras 🙂 Papildysiu- pigaus PC atveju geriausiai tiktu pigus korpusas su integruotu maitinimo bloku,kokio 300W ar 400W galingumo.Kainuoja toks dalykas iki 100lt,tai sutaupytus 100lt galima butu skirti zymiai greitesniam procesoriui .

   • Saulius parašė:

    O as tave pataisysiu, nes nusisneki nerealiai… 🙂 Jai niekad nesi susidures su tokeis pigiausiais korpusais kartu su PSU, tai gal tada ir nezinai, kad jie i garantini atkeliaus per artimiausius metus.. O kas gi noretu atiduoti kompiuteri kokios 2-3 savaitems ? Jau geriau maitekui daugiau inkisti 100 litu ir buti ramiam kad jis laikys ilgiau nei 40 litu vertas PSU.

    • Virgis parašė:

     Gal pats ir nusisneki nerealiai … Pats esu turejes du kompus su tokiais integruotais PSU, nebuvo jokiu problemu,tarnavo daug metu.Padovanojau savo sena kompa ir jis toliau dirba.Didziajai daliai LT surinktu kompu(Skytech,Fortako ir tt) butent tokie korpusai su maitblokiu yra naudojami ir nieko 😉 Jei jau renkame tikrai biudzetini PC ,mano variantas su geresniu procesorium ,manau ,zymiai geresnis 🙂

     • Modestas parašė:

      Deja, tačiau esi neteisus. Susirinkau kompą biudžetinį už 1500 LT ir pasigailėjau. Maitinblokis, kuris buvo įdėtas – tragiškas. Sudegė po kelių savaičių. Įsidėjom geresnį – jokių bėdų.

 3. Rokazs1 parašė:

  Netaupantiems galejote rekomenduoti LGA2011 platforma su GTX Titan, visgi – netaupantiems 🙂

 4. Jomas parašė:

  Ka as imciau (mano poreikiams- optimalu butu):

  Asus Z77 P8Z77-V LX
  Intel Core i7-3770, 3.40GHz
  CPU aušintuvas Cooler Master Hyper 212 Evo
  Kingston 8GB (2x4GB)
  WD Blue 3.5“ 1TB SATA3 7200RPM 64MB
  DVD RW SATA 24X
  GIGABYTE GV-N660OC-2GD / GeForce GTX 660 / PCI-E 3.0 / 2GB GDDR5 /
  THERMALTAKE V4 BLACK EDITION MID TOWER
  CHIEFTEC PSU 600W 12CM ATX12V2.3 APFC80+

  Viso 2713lt

  Kodel z77 ir i7-3770 be k? Uz cpu su atrakintu daugikliu permokeciau 110-120lt, o su z77 is i7-3770 galima isspausti ~4,2Ghz, kai is cpu su k max 4,5-4,6…
  Kodel nera ssd? dar turi gamintojai dalipdyt-daslifuot iki padoraus lygio… 😉

 5. zet parašė:

  to Jomas:
  o jei su z77 ir su i7-3770 K ?

 6. paulius parašė:

  To Rokazs1: galima tada ir su intel xeon procesoriumi, kad per pigu nebutu

 7. zet parašė:

  O siaip ziurint i prieki visiems zaidiminiams kompams as siulyciau i7, o ne i5 ar i3. Priezastis – SP4. Zaidimai naudos 8 gijas, tad ju portai manyciau irgi bus pritaikyti ant 8 giju.

 8. a parašė:

  Tikrai dezes kaina biudzetiniame kompiuteryje kazkoks kosmosas. Dekit zenkliai pigesni vairianta ir skirkit arba procesoriui, arba video,kas zyyyymiai pagerins kompiuteri. Asmeniskai kokius 10 ar 15 metu(jau nepamenu 🙂 esu turejes desktopa, visada deze viena pigesniu,jokiu gedimu, pinigai eina kitur. Jei kazkam baime del dezes nepatikimumo…, cia jau jo asmenine problema, statistika bylotu kai ka kita…

 9. Andrius parašė:

  ką geriau apsimoka pasirinkt i5-3570k ar i7-3770 jei atetyje galbut noresiu dvieju vaizdo kortu SLI.

  • thermal parašė:

   arba is karto dek SLI ir i7-3770, arba nemetyk pinigu tam, ko neturesi, ir dekis i5-3570k. kol sugalvosi SLI pasidaryti,pasikeis ir vaizdo plokstes, ir procesoriai, motinines plokstes, vel reikes visk is naujo komplektuot

   • Andrius parašė:

    tai jei paimsiu i7-3770 su motinine palaikancia SLI ir viena GTX660 poto po kokių metų antros GTX660 jau nerasiu kur nupirkt?

    • thermal parašė:

     gal netycia ir rasi (butent toki pati modeli), bet po metu jau bus visai kitokios vaizdo plokstes, galingesnes. SLI nereiskia, kad tu gausi dvibugai daugiau greicio. Realiai gali buti ir 10 proc. greiciau, ir 70 proc., priklausys nuo zaidimo ir nuo GeForce draiveriu.

     Taip kad paimk geriau i5-3570k, motinine be SLI, gtx660, o kiek sutaupysi dabar, prisidesi litu veliau ir paimsi koki nors gtx770. ir greiciau bus, ir maziau triuksmo, ir maziau kais + didele tikimybe, kad PSU nereikes keisti, jei viena VGA turesi

 10. Siaubas parašė:

  Aš apšalęs nuo tokių konfigų. Jokios logikos kai kur nėra. Galima gerokai pigiau susirinkti AMD trečią variantą ir žaidimo kokybė bus daug geresnė.

  • karalius parašė:

   To Siaubas: esi apsales taip, kad negali nieko konkretaus pasiulyti, tik liezuviu malti.

   • damn parašė:

    Pasižiūrėk pirma biškį rewiew amd vs intel CPu dabartinių tai pamatysi kad i3 daugelį FX nugali

 11. Siaubas parašė:

  Šiaip mala čia ne liežuvis, o pirštai… O jei nori ko nors konkretaus, tai ir išdėstyk, tuomet gausi konfiguraciją su jos pagrindimu. Dabar gi šnekat apie nieką. Neaišku ką dirbat, ką žaidžiat…ir ko norit. Šiaip visiems lietuviams siūlau pirkti paskutinį variantą, tik dar dameskit, kad būtų „daugiau“ (visko). Dar pirkit Ferrari, Lamborghini … Pasižiūrėkit iš šalies į save. Susidaro įspūdis, kad čia diskutuoja „žinovai“ kiek vyresni nei 12.

 12. edga parašė:

  Nu tokį š atsiprašant surinkot (kalbant apie AMD). Už 2200 susirinkau 16 gb ram, 120 gb ssd, 4ghz 8 core amd, motina, vaizduškė radeon pusė velnio.

  P.S. Nerekomenduoju niekam dėti Corsair Vangeance ramų! Nusipirkau rinkinuką 2x8gb, teko gražinti nes buvo errorais, tuomet parsiuntė kilobaitas man vėl iš garantinio – ir vėl su errorais. Atidaviau, pasiėmiau Kingstonus (nors ir brangesnius ant 40 lt), bet vis gi įsidėjus jokių errorų ir dviejų savaičių parkių neturėjau.

  • thermal parašė:

   tai jei garantinis kilobaito š****, tai corsair nekaltas. o kad jau RAM su error’ais, tai jau čia pasaulinę naujieną pasakei, ir kingston hyperx, ir corsair, ir mandrų crucial brokuotų turėjęs, o čia dėl vieno atvejo visus corsair vangeance išbrokuoti kažkaip nekiltų ranka.

   o kad krūtą pc susirinkai, tai faina, tik įdomu, kokiam tikslui rinkai, kad „vaizduškė“ pusė velnio? 🙂 įdomu specifikacijas pamatyt

 13. stalker parašė:

  kaip visada atsiranda gudresniu ir su savo nuomone :),

  taciau prisidedu prie tu kurie pigiems kompams siulo nedeti atskiro psu. uz 130 paimti su psu inter-tech ar codegena. o uz sutaupytus pinigus ikalti CPU APU A6-5400K arba motinine su USB3.

  Dėl RAM’ų, minimum 3 metus į priekį nebus reikalinga daugiau nei 4GB, todėl nematau prasmės dėti to ko nreikia, ypač į pigų kompą.

  Puiki apžvalga ir vertų dėmesio komentarų yra.

 14. Siaubas parašė:

  http://www.youtube.com/watch?v=eu8Sekdb-IE va čia pasižiūrekit ir viskas bus aišku. Galiu pridurti, kad pats turiu Intel ir AMD procesoriais paremtus kompiuterius žaidimams, bei dar vieną darbe Intel. Ir galiu pasakyti, kad žaidimams geresnis AMD (kam permokėti 1k-1,5k?). Galit pliaukšti kiek norit, bet susimastykit ko kam reikia.
  Kai TopoCentro „konsultantų“ paklausiu kodėl jie man siūlo Intel, tai juokas ima išgirdus jų argumentus, o po kontrargumentų – nueina dirbti savų darbų. Dabar ne be tie laikai, kad renkant kompiuterį galvotum apie atnaujinimą, neverta.Todėl reikia rinktis tai ko reikia dabar ir už protingą kainą. Tik su Intel man protinga kaina nesigauna.

  • asd parašė:

   maziau tokiu nesamoningu apzvalgu ziurek, kur fps ziuri skirtingose scenose ir skirtingose vietose… tai gal dar ir ramai skyresi kompuose… visiskas bull shit’as is tos jo apzvalgos, net jei jis teisus…
   o siaip yra specializuoti webai…
   http://cpuboss.com

   • Siaubas parašė:

    „visiskas bull shit’as is tos jo apzvalgos, net jei jis teisus…“ Na taip, kaip tikras lietuvis… Net jei jis ir teisus, AŠ! – vistiek teisesnis… ir taškas. Jeigu jis – teisus, tuomet ir yra teisus.

 15. lol parašė:

  Kadangi esu surinkes trizenkli, jei ne keturzenkli kompiuteriu skaiciu, o jums kaip matau pirmieji zingsneliai, manau galiu kompetetingai pakomentuoti sia situacija.

  Pirmiausia del optimalaus darbinio PC – labai nekonkretu kam PC bus skirtas. Kazkodel planuoja zmones dirbti su autocad ir ima Quadro based varianta. Taigi darbui turetu buti dar bent 5 skirtingi variantai. Labai nustebino ideja rinktis i5 vietoj i7 tokio tipo kompiuteryje, kur šiuo atveju beveik visuose tokiuose PC I7 daug geriau.

  Procesoriai

  Intel teisingai parinktas tik žaidimų kompiuteryje.

  AMD klaidingai parinkti pirmam amd variante bei zaidimu kompiuteri.
  RAM

  Kai kur išskaidyta klaidingai i du kaulus.

  Motininės plokštės.

  Pievų pieva parinkta. Pataikyta teisingai vos kartą iš devynių 😀 Aišku kai motininių plokščių palyginimo grafikų nėra, čia jau subtilesnis dalykas, kur reik patyrimo. Beje atrodo visas šitas reikalas atrodo nešališkai Gigabyte atžvilgiu.

  Korpusai

  Cooler Master Elite visiškai netinkamas pasirinkimas. Geriau iš šiek tiek pigesniu Tracer TRO-200 Iš geresnių Thermaltake V4. Sveikinu su Enermax Ostrog pataikėte teisingai.

  SSD/HDD

  500GB HDD renkant reikia žiuret i samsung. SSD visi variantai tragiški, Sanforsai čia visiškai netinka. Keiciam i OCZ Vector, Plextor M5Pro, Samsung 840 Pro

  VGA:

  HD7870 keiciam i HD7870 XT/ GTX 660, o GTX 680 i GTX 670 arba HD 7970 GE.

  PSU:

  Komentarai tai žiaurus. Codegenus siulo imti… Jus pažiūrėkite kokia ju DC kokybė, pulsacijos nesveikos, įtampos išeina iš visų atx rėmų, blokai negali atiduoti ne puse galios, ventiliatorius maršus muša, kondensatoriai iš atlieku pagaminti. Nekaltinu komentatoriu, dažniausiai žmones nevertina to ko nemato.

  Ekonomiškame kompiuteryje +/- gerai, Fortron neblogi yra asmeniškai imčiau Chieftec CTG 400W ar branesnius Enermax naxn ar FSP hexa. I pigu gaming PC – OCZ ZS. Na o i zaidimu varianta galima mest Seasonic S12II-430 ar 520

  Išvados

  Siulau pasikviesti geriau ismanancius zmones ir duoti rasyti iems arba isvis nieko nerasyti, nes is esmes Face IT apie technika raso paprasciausiai belenka, tik naujienose, tiek „straipsniais“, dabar situacija tokia, kad rimtesnius dalykus kaip klaviaturos rasyti nesugebate

 16. Cip parašė:

  Ka isitikinau kiekviens „ekspertas“ turi savo nuomone ir renka pagal savo principus.


Kitos kategorijos naujienos