Sudie, Picasa: Google vartotojus nukreipia į Google+ Photos


picasa-screenshot

Kompanija Google visuomet eksperimentuodavo drąsiai, tai daro ir šį kartą: nuo šiol paieškos gigantas bandys perkelti visus vartotojus iš jau gerai žinomos tarnybos Picasa į savo socialinio tinklo tarnybą Google+ Photos, praneša portalas CNet.

Nuo šiol suvedę į savo Interneto naršyklę adresą http://picasaweb.google.com, jūs daugiau nepateksite į Picasa Web Albums, tačiau iš karto būsite nukreipti į Google+ Photos. Google kūrėjai savo tinklaraštyje aiškina, kad vis dar norintys pasinaudoti savo senąja Picasa, turėtų eiti šiuo adresu. Po šios procedūros jūsų kompiuteryje patalpintas Google „sausainiukas“ (cookie) nurodytas, kad nukreipimo nereikia daryti, taigi vėl galėsite sėkmingai naudotis Picasa Web Albums. Kiek ilgai truks šis Google suteiktas pasirinkimas, kol kas neaišku, tačiau jau dabar kalbama, kad Picasa dienos jau suskaičiuotos.

Kad tokie Google ketinimai buvo numatyti daug anksčiau, rodo faktas, kad dar 2012 metų balandžio mėnesį Google ėmėsi aktyvių veiksmų prieš Mac OS X skirtą Picasa: buvo panaikintas Mac skirtas Picasa Web Album Uploader, taip pat šios operacinės sistemos vartotojai negalėjo pasinaudoti iPhone skirtu Picasa Web Albums priedu. Taip pat buvo pranešta, kad ir Linux vartotojai daugiau negaus jokių būsimų Picasa atnaujinimų. Taip pat įtarimą galėjo sukelti ir tai, kad Google paskutiniu metu nepristatė jokių naujų Picasa Web Albums funkcijų.

Antra vertus, paskutiniu metu Google itin stengiasi patobulinti Google+ galimybes dirbti su fotografijomis: dar praėjusią vasarą buvo įdiegta nauja galimybė matyti kito vartotojo nuotraukas kaip skaidrių pristatymą, o taip pat leista vartotojo nuotraukų albumus atsisiųsti į savo kompiuterį. Tiesa, Picasa Web Albums vis dar turi daugiau įvairiausių nustatymų ir opcijų, jei Google+ Photos, tačiau panašu, kad tai yra tik laiko klausimas, kada viskas migruos į naują tarnybą, o senoji bus panaikinta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos