RSS agregatoriaus Google Reader darbas bus nutrauktas liepos mėnesį


google-reader-closing

Paieškos gigantas Google pranešė, kad šį pavasarį bus atliktas eilinis nepavykusių projektų „valymas“, kurio metu bus uždaryta ne viena firminė tarnyba, teigiama kompanijos oficialiame tinklaraštyje.

Po skalpeliu – matyt, dėl per didelio populiarumo ir su tuo susijusiomis išlaidomis – pateks RSS agregatorius Google Reader. Ši tarnyba savo veiklą pradėjo 2005 metais, ji leidžia sekti įvairių Interneto puslapių naujienas, tinklaraščių įrašus ir t.t. Tarnyba yra nemokama, dirba su dauguma šiuolaikinių Interneto naršyklių ir nereikalauja jokių papildomų programų diegimo.

Google Reader nustos egzistuoti jau 2013 metų liepos 1 d. Tai daugiau nei keistas Google sprendimas, tačiau kompanijos atstovai tai aiškina sumažėjusiu vartotojų auditorijos aktyvumu ir WEB korporacijos noru sumažinti palaikomų produktų skaičių. Eksportuoti duomenis iš Google Reader vartotojai galės, pasinaudoję instrumentu Google Takeout. Galima spėti, kad panašų funkcionalumą Google gali integruoti savo socialinį tinklą Google+.

Be RSS agregatorius istorijos dalimi taps tokie projektai, kaip Google Voice App for Blackberry, Google Cloud Connect, Google Building Maker ir kiti. Iš viso po pirmojo „pavasarinio valymo“, įvykusio 2011 metais, kompanija Google atsisakė jau daugiau nei 70 projektų.

5 komentarai (-ų)

 1. Mindaugas parašė:

  Kokios alternatyvos? Pas ką migruoti? :/

 2. thermal parašė:

  nera alternatyvu, google monopolistas 🙂 dave visiems narkotiku, dabar atima viska

 3. Snartass parašė:

  Nesupratau, tai taip išeina nebegalėsi naudotis RSS bet kokiam puslapį ar kaip?

 4. LK5 parašė:

  Alternatyvu tikrai yra. Stai cia straipsniukas apie geriausias alternatyvas, jei kam reikia: http://lifehacker.com/5990456/google-reader-is-getting-shut-down-here-are-the-best-alternatives


Kitos kategorijos naujienos