HP naudos kinų gamybos komponentus, kad sumažintų išlaidas


HP Mini Vivienne Tam Special Edition

Taivaniečių puslapis DigiTimes praneša, kad amerikiečių kompanija Hewlett-Packard (HP), kuri šiuo metu išgyvena transformacijos ir reorganizacijos laikotarpį, ketina sau reikalingus kompiuterių komponentus pirkti iš Kinijos gamintojų ir taip sumažinti išlaidas, kad galėtų sėkmingiau konkuruoti asmeninių kompiuterių rinkoje.

Šaltiniai iš komponentų tiekėjų pusės nurodo, kad Hewlett-Packard pirkimai iš Kinijos gamintojų per artimiausius 1 – 2 metus turėtų smarkiai padidėti, kad kinų kompanijos pasižymi tikrai patraukliomis kainomis, taigi didieji Taivano gamintojai, iš kurių iki šiol HP pirkdavo didžiąją dalį produkcijos, turėtų jau dabar galvoti apie atsarginius variantus – vis tik amerikiečių kompanija yra vienas didžiausių OEM kompiuterių gamintojų.

Kita pavojinga Taivano kompiuterių komponentų gamintojams tendencija yra tai, kad kinų kompanija Lenovo per artimiausius keletą metų planuoja atsisakyti kontraktinių gamintojų paslaugų ir savo produkciją (didžiąja dalimi tai susiję su nešiojamais kompiuteriais) gaminti savarankiškai. Žinant Lenovo ambicijas įsitvirtinti pirmojoje didžiausių pasaulyje gamintojų reitingo vietoje bei tą faktą, kad dėl to bus naudojama žemų kainų strategija, pastaroji taip pat turėtų daugiau remtis Kinijos gamintojais.

Nors manoma, kad Taivano kompanijos turi pranašumų gamybos ir logistikos srityse, tačiau Kinijos komponentų gamintojai gana sparčiai progresuoja, aktyviai mažindami atsilikimą nuo savo kolegų iš Taivano. Tad šiems bus apie ką pagalvoti, kadangi į Kiniją persikelia jau dviejų pagrindinių kompiuterių gamintojų užsakymai, o tai skamba dar grėsmingiau, kai statistika rodo, kad HP užima 16.5% pasaulinės kompiuterių rinkos, tuo tarpu Lenovo – 14.9%.

Aišku, tokie tiekimo grandinės pokyčiai vargu, ar bus įdomūs galutiniam vartotojui – pastarajam labiau rūpi kaina. Kitas aspektas yra produkcijos kokybė, kuri, reikia tikėtis, nekris dėl kompanijos noro pataupyti. Nors kai kurie ekspertai jau dabar kalba, kad HP vadovybės kalbos apie kompiuterių dizainą ir kitus išvaizdus elementus yra pats už save kalbantis dalykas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos