IDC: planšetiniai kompiuteriai stacionarius aplenks šiemet, nešiojamus kompiuterius – kitąmet


ipad-in-cafe

Analitikų iš kompanijos IDC skaičiavimai rodo, kad „protingų prijungiamų įrenginių“ (čia priklauso išmanieji telefonai, planšetės, mobilūs ir stacionarūs kompiuteriai) tiekimas 2012 metais išaugo 29,1%, lyginant su  2011 metais, ir viršijo 1 mlrd. vienetų ribą. Pinigine išraiška pasaulinė rinka pasiekė 576,9 mlrd. JAV dolerių.

Pagrindiniu populiarumo augimo faktoriumi tapo planšetiniai kompiuteriai. Per metus jų tiekimas ūgtelėjo 78,4% ir viršijo 128 mln. egzempliorių.

Kalbant apie paskutinio ketvirčio rezultatus, bendras stacionarių, nešiojamų, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų tiekimas pasiekė 378 mln. vienetų ribą, ir viršijo 168 mlrd. JAV dolerių ribą. Rinkos lyderiu, kalbant apie bendrus kiekius, tapo Samsung – kompanija užima 21,2% rinkos. Antroje vietoje – Apple su 20,3% rinkos. Tuo pačiu metu, jei dalinti rinką pagal pajamos, gautas per ketvirtį, lydere yra Apple – jos dalis lygi 30,7%, tuo tarpu Samsung – 20,4%.

IDC prognozuoja, kad planšetinių kompiuterių tiekimas vis didės. Analitikai tikisi, kad jau 2013 metais planšetinių kompiuterių bus parduota daugiau, nei stacionarių kompiuterių. Tuo tarpu 2014 metais planšečių pardavimai viršys ir nešiojamų kompiuterių (nors analitikai iš DisplaySearch mano, kad tai nutiks dar šiemet). Savo ruožtu, per šiuos metus asmeninių kompiuterių tiekimas sumažės 4,3%, tuo tarpu nešiojamų kompiuterių tiekimas, atvirkščiai, padidės maždaug 0,9%.

Planšetinių kompiuterių tiekimas pasieks 190 mln. vienetų ribą, o tai reiškia maždaug 48,7% augimą. Išmaniųjų telefonų segmente augimas sudarys 27,2%, o tai reiškia, kad per metus bus realizuota apie 918,5 mln. išmaniųjų telefonų. Priminsime, kad kai kuriais vertinimais, šiemet visame pasaulyje gali būti parduota daugiau nei 1 mlrd. išmaniųjų telefonų (čia, matyt, atsižvelgta ir į tą rinką, kurioje dalyvauja ir bevardžiai mobilių įrenginių gamintojai).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos