Intel Cedar Trail M išgyvens tik moksleiviams skirtuose nešiojamuose kompiuteriuose


Maždaug penkeri metai praėjo nuo to momento, kai rinkoje pasirodė pirmieji netbook tipo nešiojami kompiuteriai. Tačiau dabar jų dienos jau suskaičiuotos, kadangi iš aukščiau juos užspaudė nebrangūs pilnaverčiai nešiojami kompiuteriai, tuo tarpu iš apačios negailestingai talžo planšetiniai kompiuteriai. Frazę „Aš pagimdžiau, aš ir sunaikinsiu“ ištarė net ir netbookų „mama“ – kompanija ASUS.

Savo ruožtu, kompanija Intel ketina tiekti Cedar Trail M platformos komponentus netgi po to, kai tradiciniai partneriai visiškai atsisakys netbookų gamybos. Toks sprendimas priimtas todėl, kadangi procesoriai Atom N2600 gali būti naudojami ir moksleiviams skirtuose nešiojamuose kompiuteriuose Classmate PC, kuriuos ketina tiekti švietimo įstaigoms. Platformos komponentai su pasiekiami iki 2014 metų I ketvirčio pabaigos, o Microsoft šiuos kompiuterius aprūpins operacine sistema Windows 7 Starter.

Šaltiniai iš nešiojamiems kompiuteriams skirtų komponentų tiekėjų tarpo mano, kad Intel ir Microsoft tokiais veiksmais bando kovoti prieš Google Chromebook vartotojų gretų augimą. Kaip žinia, paieškos gigantas taip pat planuoja išleisti visą eilę nebrangių nešiojamų kompiuterių su operacine sistema Google Chrome OS, o šią stovyklą nuo nesenų laikų palaiko ir amerikiečių kompanija Hewlett-Packard (HP). Nors eilė Chromebook kompiuterių naudoja Intel procesorius, ARM ekspansija šiame segmente yra realus pavojus procesorių gigantui. Juo labiau, kad pasinaudodama Chromebook koncepcija, ARM gali patekti ir į pilnaverčius nešiojamus kompiuterius, o tai blogai gali baigtis ne tik Intel, bet ir Microsoft.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos