Intel gali nukelti Ivy Bridge-E procesorių debiutą į IV ketvirtį


intel_ivy_bridge

Konkurencijos galingų stacionarių procesorių rinkoje nebuvimas LGA 2011 platformai priklausančius Intel procesorius verčia atsidurti dvejopoje situacijoje. Iš vienos pusės, procesorių gigantas priverstas atnaujinti savo galingas sistemas, iš kitos pusės – skubėti tikrai nėra kur, kadangi šiame segmente kompanija AMD vis tiek negali pasiūlyti ko nors artimo savo produktyvumo lygiu.

Iš dalies Intel gelbėja tai, kad stacionarios LGA 2011 procesorių versijos gaunamos, „apipjaustant“ jauniausius Xeon procesorių modelius. Jei serverių segmente buvo galima sutikti 8 branduolių Sandy Bridge-EP (Xeon), tai entuziastų rinkai buvo skirtas tik 6 branduolių Sandy Bridge-E (Core i7 Extreme).

Eilinė platformos LGA 2011 reinkarnacija turėtų pratęsti šią tendenciją. Masinei serverių ir du procesorių lizdus turinčių darbo stočių rinkai Intel ruošia 10 ir 12 branduolių 22 nm Ivy Bridge-EP sprendimus. Savo ruožtu, asmeniniams kompiuteriams bus skirti 8 ir 10 branduolių Ivy Bridge-E. Tiesa, jei tikėti šaltinių pateikiamais duomenimis, visa tai įvyks visu ketvirčiu vėliau, nei buvo manoma anksčiau.

Priminsime, kad Internete pasirodžiusių skaidrių dėka buvo paaiškėję, kad LGA 2011 procesorių atnaujinimas turėtų prasidėti III ketvirtyje. Vis tik informuotų šaltinių teigimu, Ivy Bridge-E/EP anonsas turi įvykti ketvirčiu vėliau. Anonso perkėlimo priežastys nežinomos. Šaltiniai tokią žinią motyvuoja tuo, kad serverių gamintojai nieko negirdėjo apie vasarą arba anksti rudenį įvyksiančią premjerą.

Antra vertus, rugpjūčio pabaiga arba rugsėjo pradžia – tai laikas, kai tradiciškai aktyviai domimasi kompiuterinėmis sistemomis, tad Intel gali anonsuoti Ivy Bridge-E ir anksčiau, nei tai įvyks Ivy Bridge-EP atveju. Aišku, reikia prisiminti gana nepalankią situaciją tradicinių kompiuterių rinkoje apskritai, ir kompanija neskubės išleisti ko nors naujo, neišspaudusi iš senų sistemų visus 100 proc. Bet kokiu atveju, tokios kalbos apie naujienų vėlavimą niekada nedžiugina, kad ir kaip prie to bandytų mus pripratinti kompanija AMD.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos