Intel procesoriai su LGA lizdu bus išsaugoti iki 2015 metų pradžios?


intel-lga-1155-socket

2012 metų pabaigoje šaltiniai iš Japonijos supurtų kompiuterių industriją gandais, kuriuose buvo kalbama, kad kompanija Intel jau 2014 metų pirmoje pusėje nutrauks keičiamų procesorių su LGA lizdu gamybą. Visa tai neva turėjo įvykti, rinkoje pasirodžius 14 nm Broadwell mikroarchitektūros procesoriams.

Pasirodžius Broadwell atstovams, procesoriai su LGA lizdu turėjo tapti istorijos dalimi, tuo tarpu absoliuti dauguma turėjo gauti BGA lizdą. Praktiškai tai reiškia, kad būtų likviduota stacionarių kompiuterinių sistemų modernizacijos galimybė, keičiant procesorių arba motininę plokštę, o toks sprendimas labai rimtai kėsintųsi į pasirinkimo laisvę. Galų gale, motininių plokščių gamintojai bendrai nutarė, kad kompanijai Intel būtų neprotinga nutraukti LGA procesorių gamybos iki pat 2016 metų.

Tikėtina, kad kompanija Intel vis tik įsiklausė ne tik į kompiuterių komponentų atstovų žodžius, tačiau ir į vartotojų pageidavimus. Bet kokiu atveju, praėjusios savaitės pabaigoje pasirodė informacija, kad Intel savo artimus partnerius supažindino su atnaujintais planais, kuriuose LGA lizdas figūruoja iki pat 2015 metų I pusės.

Šaltinių teigimu, 2015 metais su LGA lizdu bus išleista iki 95% stacionarių procesorių. Lizdas LGA  nereikalingas All-in-One tipo kompiuterių – monoblokų, planšetinių kompiuterių ir ultra plonų nešiojamų kompiuterių atveju, kur jau sėkmingai naudojama BGA pakuotė. Antra vertus, BGA stacionariose sistemose priimamas labai skeptiškai. Tokiu būdu, dar iki 2016 metų bus galima nesijaudinti, tačiau kas laukia po 2016 metų, nepatikslinama. Aišku, net ir pačios Intel planai gali keistis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos