Intel lygina ARM procesorius su propeleriniais lėktuvais


Kompanijos Intel mobiliojo padalinio prezidentas Mike Bell pristato 22 nm procesorius Atom (Bay Trail)

Kompanijos Intel mobiliojo padalinio prezidentas Mike Bell pristato 22 nm procesorius Atom (Bay Trail)

Taip jau susiklostė situacija, kad dauguma elektroninių įrenginių vartotojų gana blankiai įsivaizduoja apie procesoriuose naudojamų mikroarchitektūrų ypatumus, todėl gamintojai, kad tikslinė auditorija būtų labiau apsišvietusi, neretai pasinaudoja paprastomis analogijomis (aišku, viskas daromi savo naudai ir konkurentų nenaudai).

Kompanija Intel 2014 metų pradžioje turėtų pristatyti platformą Bay Trail, kurios sudėtyje bus 22 nm procesoriai ValeyView. Su jais procesorių gigantas sieja nemažai vilčių, nors toks elgesys šiai kompanijai apskritai būdingas – labai daug tikėtis iš būsimų produktų, o šio optimizmo neslėpti.  Kaip teigia CNN žurnalistai, Intel mobiliojo padalinio vadovas Mike Bell eilinį kartą pranešė apie savo kompanijos procesorių pranašumą prieš mikroschemas su ARM architektūra, pastarąsias palygindamas su propeleriniais lėktuvais, tuo tarpu Intel produkciją – su reaktyviniais.

Intel tvirtina, kad jos pusėje yra ne tik progresyvūs technologiniai procesai, tačiau ir galimybė optimizuoti programinę įrangą, atsižvelgiant į nuosavų procesorių architektūrinius ypatumus. Nuolat tobulėjant litografijoje naudojamoms technologinėms normoms, Intel atstovo teigimu, daug mažiau patyrusiems ARM partneriams bus vis sunkiau adaptuoti savo sprendimus prie naujų technologinių procesų. Savo ruožtu, amerikiečių kompanijai toks progresas, atvirkščiai, tik į naudą. Intel ketina įvardinti savo partnerius, kurie naudos kompanijos 22 nm procesorius planšetiniuose kompiuteriuose, jau šių metų rudenį. Išmaniųjų telefonų segmente partneriai bus paskelbti jau tik 2014 metų I ketvirtyje. Teigiama, kad telefonams skirti sprendimai galės dirbti 4G LTE tinkluose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos