Procesoriui Intel Pentium sukako 20 metų


Nors nemažai asmeninių kompiuterių vartotojų ir entuziastų su nekantrumu laukia Haswell mikroarchitektūros atstovų, tarp kurių pirmu smuiku grieš Core šeimos atstovai, tačiau reikia nepamiršti, kad prieš kiek mažiau nei 10 metų „baliuje karaliavo“ visai kitas prekinis ženklas, kuriam kovo 22 d. sukako lygiai 20 metų. Būtent prieš tiek laiko pasirodė pirmasis Intel Pentium procesorius, kuris ir švenčia šį mielą jubiliejų.

Štai taip atrodė pirmasis Pentium procesorius, kuris darbavosi net 66 MHz taktiniu dažniu

Štai taip atrodė pirmasis Pentium procesorius, kuris darbavosi net 66 MHz taktiniu dažniu

486 procesorių įvairovė iš konkurentų pusės, ypač iš kompanijos AMD, privertė korporaciją Intel užregistruoti specialų prekinį ženklą – Pentium, o ne tik naujoką pavadinti 586-tuoju. Naujasis prekinis ženklas puikiai tiko prieš keletą metų pradėtai Intel reklaminei kampanijai, kuri bandė išpopuliarinti firminį „Intel Inside“. Iš pradžių Intel procesoriai buvo deficitinė prekė ir kainavo nemažai, tačiau sėkminga marketingo politika jau po kelių metų leido visuose kompiuterių parduotuvėse išgirsti lakonišką „Noriu kompiuterio su Pentium“ ir buvo aišku – prasideda Intel karaliavimo epocha.

1993 metais išleistas pirmasis Pentium procesoriaus modelis buvo gaminamas, remiantis monstrišku šių dienų masteliais 800 nm technologiniu procesu, jame buvo 3,1 mln. tranzistorių, o darbinis taktinis dažnis sudarė 60 MHz arba 66 MHz. Nors dabartiniai Core i7 atstovai gali pasigirti 22 nm technologija, 1,4 mlrd. tranzistorių ir gigaherciniais taktiniais dažniais, tačiau tuomet Pentium buvo tikra revoliucija.

Šiandien Pentium prekinis ženklas tapo biudžetinių sprendimų sinonimu, tiesa, reikia paminėti, kad esminiai šios architektūros elementai panaudoti skaičiavimų spartintuvuose Xeon Phi ir procesoriuose Atom. Paskutiniu atveju kalbama apie platformas, kurios skirtos išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Tokiu būdu, galima drąsiai teigti, kad Pentium koncepcijoje įkūnytos idėjos yra visaapimančios ir, turbūt, dar ilgai nemirs. Taigi su gimtadieniu tave, nemirštantis Pentium, sveikina tave ne tik FACEIT.LT kolektyvas, tačiau, tikimės, ir visi mūsų skaitytojai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos