Intel spartina pasitraukimą iš motininių plokščių rinkos


intel-extreme-motherboard

Kompanija Intel, kaip ir buvo prognozuota šių metų sausio mėnesį, pradėjo motininių plokščių, skirtų stacionariems kompiuteriams, gamybos nutraukimo procesą. Remiantis inudstriniais šaltiniais, kuriuos cituoja taivaniečių resursas DigiTimes, procesorių gigantas atitinkamos produkcijos užsakymų apimtis sumažino 80%.

Užsakymų sumažinimas, šaltinių teigimu, buvo žymiai didesnis, nei planuota iki tol. Teigiama, jog kompanija Intel anksčiau žadėjo partneriams, jog per pirmą 2013 metų pusmetį motininių plokščių užsakymų kiekis per mėnesį sudarys 400 tūkst. vienetų, nors dabar panašu, kad pažado įgyvendinti nepavyks – užsakymai sumažėjo iki 100 tūkst. egzempliorių per mėnesį. Tokiu būdu, elektronikos komponentų tiekėjai ėmėsi sparčiai ieškoti naujų užsakovų, kad būtų galima kompensuoti netektį iš procesorių giganto pusės.

Anksčiau kontraktiniai gamintojai manė, kad kompanijos Intel užsakymų mažėjimas truks maždaug trejus metus, tačiau tokios viltis nepasiteisino. Sprendžiant iš paskutinių veiksmų, procesorių gamintojas ketina paspartinti pasitraukimą iš motininių plokščių rinkos. Atitinkamai šis segmentas bus perduotas partneriams, tokiems kaip ASUS, Gigabyte, MSI ir kitiems. Atsilaisvinusius inžinerinius resursus Intel ketina nukreipti kitų formatų produkcijos kūrimui. Per artimiausius trejus metus padalinys, kuris Intel sudėtyje užsiėmė stacionariems PC skirtų motininių plokščių kūrimu, bus visiškai išformuotas ir likviduotas.

Tokiu būdu, anksčiau pasirodžiusi informacija apie tai, kad Intel dar suspės išleisti Haswell skirtų motininių plokščių, o taip pat atliks jų garantinį palaikymą, gali ir nepasitvirtinti. Pranešama, kad tam tikra kompanijos inžinierių dalis padės ir Intel partneriams, tuo tarpu pagrindinės jėgos bus mestos kompaktiškų kompiuterių Intel NUC, ultrabookų ir monoblokų kūrimui.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos