MWC 2013: išmaniojo telefono prototipas su E Ink ekranu


Nors paroda Mobile World Congress 2013 jau pasibaigė, o jos dalyviams išdalinti apdovanojimai, iš šio renginio dar ne vieną dieną bus galima sulaukti žinių apie naujienas, kurios liko už kadro vasario 2 5 – 28 dienomis. Vienu tokių produktų tapo Android išmanusis telefonas, kuris turi bent iš dalies išspręsti trumpo baterijos veikimo problemą.

eink-smartphone-prototype-01

Išmaniojo telefono prototipas sukurtas el. rašalo technologijos E Ink pagrindu. Kadangi tokie monochrominiai ekranai energiją eikvoja tik tuomet, kai perrašomas vaizdas pačiame ekrane, taip žymiai padidinamas mobilaus įrenginio akumuliatoriaus darbo laikas. Be to, E Ink ekranuose esantis tekstas gerai įžiūrimas net ir į jį patenkant tiesioginiams saulės spinduliams.

Prototipe naudojamas 1 GHz taktiniu dažniu dirbantis procesorius su ARM Cortex-A5 architektūra. Programinės platformos pagrindą sudaro operacinė sistema Android 2.3.5 Gingerbread su tikrai paprasta vartotojo grafine sąsaja. Gamintojo teigimu, ekranas gali turėti ir LED pašvietimą. Pats mobilus įrenginys sveria vos 80 gramų.

Pažymima, kad dabartinė prototipo versija veikia ne itin stabiliai. Be to, ekrano atnaujinimo sparta taip pat yra tas aspektas, kur norisi daug didesnio progreso. Antra vertus, parodoje demonstruojami egzemplioriai – tai tik koncepciniai pavyzdžiai; savo ruožtu, kūrėjai apie tokių įrenginių pasirodymą rinkoje nieko nepranešė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos