JAV baras uždraudė jame rodytis žmonėms su Google Glass


Tokius dalykėlius, kaip Google Glass, einant į tam tikrus barus, teks palikti už durų

Tokius dalykėlius, kaip Google Glass, einant į tam tikrus barus, teks palikti už durų

Vienas Jungtinių Valstijų barų nusprendė uždrausti jo viduje naudoti papildytos realybės akinius Google Glass. Baras, pavadintas „5 Point Cafe“, yra Kalifornijos valstijos Sietlo mieste (JAV), ir jis yra pirmoji įstaiga, kuri uždraudė naująjį Google produktą net nežiūrint į tai, kad jis prekyboje dar nepasirodė.

„5 Point Cafe“ baro savininkas Dave Meinert taip pakomentavo savo sprendimą. Jo teigimu, įstaigą aplanko galybė įvairiausių žmonių, tame tarpe ir technologijas įsimylėję geek‘ai, kurie, visai tikėtina, po kurio laiko vaikščios su Google Glass, kai tik jie pasirodys prekyboje. Naujasis Google įrenginys bus aprūpintas kamera ir mikrofonu, jis galės įrašyti vaizdinę medžiagą bei fotografuoti, ir tai daryti nepastebimai, o tai gali pažeisti kieno nors privatumą, o tai yra gana aktualus dalykas maitinimo įstaigoje.

Dave Meinert manymu, ne visi žmonės yra pasiruošę slapčia nusifilmuoti nepatogioje arba netgi juokingoje situacijoje be jo paties leidimo, juo labiau, kad ne kiekvienas norėtų Internete ar socialiniame tinkle rasti kompromatą. Tuo pačiu metu baro šeimininkas pripažino, kad jis nėra nusistatęs prieš naująjį Google kūrinį, jo nelaiko blogu ar neteisingu, tačiau jo bare tokių akinių neturėtų būti.

Priminsime, kad Google Glass dar nėra viešai pardavinėjamas, šie akiniai kol kas skirti tik išrinktiesiems, kurie užsiima naujojo produkto testavimu ir jam skirtos programinės įrangos kūrimu. Prognozuojama, kad jie prekyboje pasirodys 2013 metų pabaigoje arba 2014 metų pradžioje, tuo tarpu jų kaina, jei tikėti pirminiais gandais, vis tik nebus labai demokratiška – šiuo metu jų kaina siekia 1500 JAV dolerių (~ 3900 lt), nors vėliau jie ir turėtų pigti, jei paklausa viršys kompanijos lūkesčius.

Vienas komentaras

  1. komentorius parašė:

    Visiškai pritariu baro savininkui. Tik tobulėjant technologijoms neaišku kiek ilgai Google (ar kokie kitokie) glass bus taip akivaizdžiai atpažįstami…


Kitos kategorijos naujienos