Kas penkta BlackBerry 10 aplikacija yra migrantė iš Android stovyklos


blackberry-z10-white-and-black

Operacinė sistema Blackberry 10 tik pradeda savo kelią mobilių platformų rinkoje, o kanadiečių kompanijos atstovai jau atsiskaitė apie tai, kad App World el. parduotuvėje yra virš 100 tūkst. programėlių, skirtų naujai sistemai. BlackBerry viceprezidentas Martinas Malikas pranešė, kad ne visos aplikacijos parašytos specialiai Blackberry 10 – kai kurios yra perparkuotos Android programėlės.

Blackberry 10 kūrimo metu kompanijos inžinieriai stengėsi programinės įrangos kūrėjams suteikti kuo daugiau žinomų technologijų, kurias būtų galima naudoti aplikacijų kūrimo procese. Be jau žinomų instrumentų, tokių kaip Adobe AIR, Qt ir HTML5/CSS3/JavaScript kanadiečiai nusprendė realizuoti suderinamumą su Android.

Viso to priežastis labai paprastai – kompanija Google savo virtualios mašinos Dalvik VM kodą platina nemokamai, o tai leidžia pasinaudoti sistema saviems tikslams. BlackBerry tuo iš karto ir pasinaudojo bei adaptavo Dalvik savo programinei platformai, nors ir su tam tikrais pakeitimais, reikalaujančiais aplikaciją perpakuoti. Šiuo metu programinės įrangos kūrėjams suteikta ribota prieiga prie API, realizuoto operacinėje sistemoje Android 2.3.7 Gingerbread.

Vis tik ne ir esant suderinamumui su BlackBerry 10, kūrėjai rekomenduoja naudotis firmine priemone Cascades, kuri garantuoja didžiausią suderinamumą ir produktyvumo lygį, taip pat integraciją su naująja aplinka. Kompanija programinės įrangos kūrėjams pažadėjo, jog darantiems aplikacijas specialiai BlackBerry OS bus galimybė uždirbti $1000, tuo tarpu praėjusiems specialius kursus ir gavus sertifikatą, garantuojama $10 000 po sertifikato gavimo. Pranešama, jog nors kanadiečių kompanija ir nelabai nori Android aplikacijų perpakavimo, tačiau artimiausiu metu bus išleistas BlackBerry 10 atnaujinimas, kuris leis pasinaudoti naujomis virtualios mašinos Dalvik versijomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos