Kinija oficialiai prakalbo apie per didelę priklausomybę nuo Google Android


Android-China-Q3-2011

Korporacija Google, jau ne karto susipykusi su Kinijos komunistine valdžia, panašu, ir toliau bus padidinto dėmesio centre, ir paskutinė informacija, kurią paviešino naujienų agentūra Reuters, tą dar kartą patvirtina.

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija oficialiai pareiškė, jog mobilios operacinės sistemos Android populiarumas šalyje leidžia kalbėti apie labai didelę priklausomybę. Oficialūs Vyriausybės atstovai teigia, jog OS branduolyje naudojamos technologijos ir plėtros planai per daug griežtai kontroliuojama vieno žaidėjo – amerikiečių korporacijos Google.

Reikia pripažinti, kad kinų valdžios atstovų pasisakymai turi nemažai tiesos. Android populiarumas iš tikrųjų auga kaip ant mielių. Štai 2012 m. IV ketvirtyje išmaniųjų telefonų su Android OS dalis sudarė 70.1%, kai tuo tarpu iOS kontroliavo 21% rinkos. Reikia pažymėti, kad Kinijos rinka yra viena tų, kuriai Android turėtų dėkoti dėl savo sparčiai augančio populiarumo: jei tikėti analitikų pateikiamais duomenimis, net trečdalis visų Android išmaniųjų telefonų per praėjusių metų paskutinį ketvirtį buvo išsiųsta būtent į Kiniją. Savo ruožtu, pačioje Kinijoje net du trečdaliai išmaniųjų telefonų (ne tik užsienio kompanijų, tačiau vietos gamybos) taip pat dirba su operacine sistema Android.

Akivaizdu, kad toks problemos kėlimas į tokį aukštą lygmenį gali neigiamai atsiliepti Google dalyvavimui Kinijos rinkoje. Kol kas šios šalies Vyriausybė nepateikė jokių pasiūlymų, kaip būtų galima spręsti šį klausimą, tačiau žinant komunistinės vyriausybės galias, amerikiečių kompanijos produkcijai bei veiklai apskritai gali būti sudarytos tikrai nemenkos kliūtys.

Aišku, Kinijos vyriausybei nepatinka ir kitas Android konkurentas – Apple proteguojama iOS, taigi viena iš alternatyvų turėtų tapti kompanijos Baidu kuriama operacinė sistema. Pastaroji yra pagrindinis Google konkurentas Kinijos teritorijoje. Google laiko Baidu sprendimą Android atšaka, taigi visokeriopai trukdo jos plėtrai ne tik Kinijos viduje, tačiau ir išorėje. Nenuostabu, kad tokie veiksmai galėjo įtakoti oficialių vyriausybinių institucijų reakciją, juolab, kad galima spėti ir apie tam tikrus protekcinius veiksmus, kurie vyksta Google užnugaryje. Pats paieškos gigantas kol kas nepakomentavo Kinijos Vyriausybės atstovų pareiškimų, tačiau susirūpinti tikrai verta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos