Nešiojamų kompiuterių gamintojai tikisi, kad Haswell atgaivins šią rinką


intel-ultrabook-beyond

Šių metų gegužės pabaigos ir birželio pradžios sandūroje kompanija Intel pristatys Haswell mikroarchitektūros procesorius, kurie, kaip tikimasi, turėtų stumtelėti asmeninių kompiuterių pardavimus į viršų. Turėdami omenyje šį faktorių, nešiojamų kompiuterių gamintojai tikisi smarkaus savo produkcijos paklausos padidėjimo jau šių metų II ketvirtyje, praneša taivaniečių puslapis Digitimes, remdamasis informuotais šaltiniais.

Prognozės rodo, kad augimo tikisi praktiškai visi nešiojamų kompiuterių gamintojai. Daugiausia iš Haswell pasirodymo tikisi išlošti kompanija Toshiba, kuri tiekimą per II ketvirtį planuoja padidinti 42%, lyginant su 2013 metų I ketvirčiu. Savo ruožtu, kompanija ASUS tikisi 41% pardavimų augimo, Hewlett-Packard (HP) – 30%, kompanija Apple – 26%, Lenovo – 20%, Dell – 19%, tuo tarpu mažiausiai iš būsimos Intel naujienos tikisi taivaniečių kompanija Acer – ūgtelėjimas prognozuojamas vos 10%. Toks nešiojamų kompiuterių pardavimų padidėjimas, analitikų teigimu, į pirmą didžiausių pasaulyje kompiuterių gamintojų reitingo vietą leistų įsiveržti kinų kompanijai Lenovo, palikdama užnugaryje amerikiečių HP.

Jei viskas klostysis pagal analitikų prognozes ir lūkesčius, 2013 m. antroje pusėje nešiojamų kompiuterių segmentas turėtų atgyti, tame tarpe turėtų didėti ir taip vadinamų transformerių bei mobilių kompiuterių su sensoriniais ekranais pardavimai. Analitikai iš IHS iSuppli mano, kad iš viso per 2013 metus bus realizuota 156,9 mln. nešiojamų kompiuterių, o tai yra tik 5% daugiau nei 2012 metais, taigi dideli gamintojų lūkesčiai gali ir nepasiteisinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos