LG Optimus 4x HD apžvalga: išmanusis viduriukas korėjietiškai


Nors išmaniųjų telefonų rinkoje nuolat minimi kelių kompanijų flagmanai, tačiau rinka pakankamai didelė, kad joje atsirastų vietos ir kitiems. Pavyzdžiui, kompanijai LG, kurios išmanųjį telefoną Optimus 4x HD ir išbandėme.

IMG_7956

Pastarasis modelis tikrai ne pėsčias: jame atsirado vietos ne tik 4,7“ įstrižainės HD 720p ekranui su IPS matrica, tačiau ir 4  branduolių procesoriui nVidia Tegra 3, kurį mes dažniau įpratę matyti planšetiniuose kompiuteriuose (pavyzdžiui, Google Nexus 7), nors pasitaiko ir išimčių (pavyzdžiui, HTC One X). Papildomai dar turime galimybę pasinaudoti microSD atminties kortelių skaitytuvu, NFC, standartiniu SIM kortelės lizdu – kombinacija, kurią galima rasti aukštesnio vidutinio segmento sprendimuose (1200 – 1300 lt kainos segmente).

Komplektacija ir dizainas

Gražioje dėžutėje galima rasti patį išmanųjį telefoną, taip pat universalų įkroviklį (su USB lizdu ar standartiniu elektros rozetės kištuku), micro-USB 2.0 kabelį, ausines, NFC lipduką, garantinį lapelį ir šiek tiek informacijos apie patį įrenginį.

IMG_7897

IMG_7909

LG Optimus 4x HD dizainas yra pakankamai malonus – ne tik vizualiai, tačiau ir paėmus jį į rankas. Tikrai šauniai atrodančios briaunos turi chromuotą apvadą, priekinė dalis – juoda (šiek tiek suapvalinus kampus, primintų Galaxy S II), nugarinė dalis padaryta iš reljefinio plastiko, kuris, paėmus į rankas, atrodo, lyg būtų padengtas plonu gumos sluoksniu. Rankoje laikosi maloniai ir patogiai, be to, jei telefoną padėti ant stalo ir jį pastumti, ant žemės sunku numesti (kaip tyčia, po ranka pasitaikęs Nokia mobilus telefonas sėkmingai atsidūrė ant grindų).

IMG_7947

IMG_7950 IMG_7953

Kairėje briaunoje yra puikiai prie bendro dizaino derantis garso reguliavimo mygtukas, viršutinėje briaunoje – įjungimo/išjungimo mygtukas ir 3,5 mm garso išvesties lizdas ausinėms, apatinėje briaunoje – micro-USB lizdas ir mikrofono ertmė. Nugarinė dalis, kaip ir buvo galima tikėtis, turi 8 megapikselių kamerą ir blykstę.

4,7“ įstrižainės ir 1280 x720 taškų raiškos ekranas su IPC pasižymi gerais matymo kampais, spalvos malonios akiai, esant tiesioginiams saulės spinduliams, matomumas aukščiau nei vidutinis; tekstas aiškus, be „išmuštų“ raidžių. Beje, gamintojas įdiegė automatinio ekrano ryškumo reguliavimo funkciją, kuri veikia gana neblogai, nors kartais norėtųsi, kad apšvietimo sensorius reaguotų ne taip jautriai – pavyzdžiui, kai šviesos šaltinis yra už nugaros, o telefonas rankose nuolat juda, nuolat kintantis ekrano apšvietimas šiek tiek trikdo.

IMG_7959_01

Išmaniajame telefone įdiegta ne pati naujausia operacinė sistema Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich, kuri papildyta firmine vartotojo sąsaja Optimus UI 3.0. Pastaroji labai smarkiai nesiskiria nuo Android sąsajos, pagrinde pakeistos ikonos bei pridėta keletas firminių valdiklių. Didelių konfigūravimo galimybių ne itin daug, taigi mėgstantys išvaizdą perdaryti, turės pasinaudoti Google Play paslaugomis. Standartinis aplikacijų paketas turėtų patenkinti absoliučios daugumos vartotojų poreikius, kiek nesuprantamas tik Facebook aplikacijos nebuvimas. Beje, iš karto norėtųsi patarti atsisakyti standartinės interneto naršyklės ir naudotis, pavyzdžiui, Google Chrome – testai parodė, kad pastaroji daug greičiau tvarkosi su savo darbu.

Kompaniją LG reikėtų pagirti ir už virtualią klaviatūrą, kuria naudotis yra patogu tiek turintiems mažus pirštus, tiek ir didelius (šiuo atveju geriausia naudoti horizontalią telefono padėtį). Nors standartinė Android klaviatūra yra gera, tačiau LG inžinieriams ją pavyko padaryti dar geresne, tad jei kas nors dažnai mėgsta rašyti SMS ar aktyviai pildo pranešimais savo socialinių tinklų paskyras, į tai gali atkreipti dėmesį. Atskirai galima paminėti Quick Memo funkciją, kuri leidžia greitai sukurti priminimus ir juos prisegti kur nors ant namų ekrano.

IMG_7960

Telefoną pasukus į horizontalią padėtį, kartais kildavo keblumų su sensoriniais mygtukais (ypač su atliekančių funkciją „Atgal“), kuriuos kartais tekdavo paspausti dešinės rankos delnu. Aišku, sensoriniai mygtukai šiuo metu yra madinga tendencija, su kuria pasroviui plaukia ir kompanija LG, tačiau šių eilučių autoriaus nuomone, fizinis mygtukas vis tik turi daugiau privalumų – ir tai susiję ne tik su išmaniojo telefono naudojimo ergonomika, tačiau ir su energijos taupymu ir t.t. LG atveju šį nesklandumą galėtų išspręsti sensorinių mygtukų pastūmimas kiek į viršų (kaip tai daro, pavyzdžiui, kompanija Sony), tačiau patogumo kriterijus, matyt, yra brangesnių mobilių įrenginių priedermė.

Komunikacinės galimybės

Komunikacinės galimybės gana plačios – Wi-Fi 802.11n standartas, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi HotSpot, Bluetooth 4.0, NFC, HDSPA (21 Mbit/s). Wi-Fi veikė pagirtinai ne tik patalpose, tačiau ir viešose erdvėse. Wi-Fi signalo stiprumas patalpose sumažėdavo maždaug dviem trečdaliais, atstumas iki Wi-Fi prieigos taško sudarydavo apie 10 metrų, o telefoną nuo bevielės stotelės skirdavo kelios standartinės plytų sienos. Tokiu būdu, darbas per Wi-Fi biuruose, kur sienos neretai padarytos iš stiklo ar gipskartonio plokščių, neturėtų sukelti kokių nors keblumų. Maksimali duomenų parsisiuntimo sparta (download) testų metu siekė apie 40 Mbit/s.

Multimedia

Garso posistemė nuvylė. Garsą skleidžia nugarinės dalies apatinėje dalyje esantis garsiakalbis, tačiau jo skambėjimo kokybė nėra stiprioji Optimus 4x HD pusė. Žiūrėti filmą ar klausytis muzikos komfortiškai galima klausytis tylioje patalpoje, tuo tarpu triukšmingesnė aplinka verčia didinti garso lygį. Pastarasis aspektas taip pat nėra stiprioji telefono pusė, kadangi pagarsinus maksimaliai, jaučiasi nešvarumai, taigi geriausia pagarsinti iki maždaug 80 proc., kad garso kokybė būtų priimtina. Iš esmės, nuolat reikia ieškoti garsą atspindinčio objekto (rankos delnas, stalo paviršius ir t.t.), kad garso lygis ir kokybė derėtų tarpusavyje.

Stereo skambėjimo nesitikėkite, tačiau galima sutikti Dolby Mobile funkciją. Pastaroji veikia tik su ausinėmis, tačiau ją aktyvavus, išgauname efektą, tarsi muzika grotų vakarėlyje, surengtame patalpoje. Gana keistas erdvinio garso suvokimas, tačiau palikime tai ant LG inžinierių sąžinės (galbūt ateityje atsiras daugiau šios funkcijos nustatymų). Tokiu būdu, rekomenduojama muzikos klausytis su išjungta Dolby Mobile opcija.

IMG_7925

Prastą pasiruošimą garso atkūrimo srityje demonstruoja ir komplekte esančios „In-Ear“ tipo ausinės. Čia didžiausios kritikos sulaukė jų ergonomika: ausyse jos laikosi prastai, nors ir turi gumines pagalvėles. Tvirtai „įsodinti“ pavyksta tik tuomet, kai įkišamos pakankamai giliai į ausį. Deja, tuomet su kitu niuansu: žemi dažniai tikrai gerai jaučiasi (ypač klausant klubinę muziką), tačiau užgožiami kiti dažniai. Tokiu būdu, galima parekomenduoti gamintojui daugiau dėmesio skirti ausinių ergonomikai: vien tik įdėti ausines tam, kad jos būtų – gana nerimtas požiūris. Taigi jei dažnai išmanųjį telefoną naudojate kaip multimedia grotuvą, rekomenduojame įsigyti atskiras ausines (net ir paaukojus 60-70 litų, galima rasti tikrai padorių variantų).

Vaizdinės ir garsinės medžiagos atkūrimo galimybės yra gana stipri Optimus 4x HD pusė – filmai rodomi be jokių trikdžių, grotuvo valdymo galimybės intuityvios, tuo tarpu muzikos grotuvas valdomas lygiai taip pat paprastai ir be didelių nesklandumų. Turbūt dėl šio aspekto dar pikčiau, kad programinė išmaniojo telefono dalis nelabai dera su aparatine įranga, tačiau čia, matyt, bus jau brangesnių modelių dalia – pasiūlyti pilnai suderintą sprendimą.

Fotografavimo/filmavimo galimybės

IMG_7961Nuotraukų ir vaizdinės medžiagos kokybė prilygsta tų skaitmeninių fotoaparatų, kurie kainuoja apie 500 litų, taigi jei sugalvosite naudoti Optimus 4x HD būtent kaip fotoaparatą, turėsite susitaikyti su atitinkama kokybe, kurią būtų galima įvertinti 7 balais iš 10.

Pirmiausia reikėtų pagirti baltos spalvos balanso veikimą, kuris neblogai tvarkosi tiek esant dirbtiniam apšvietimui (lempa), tiek ir natūraliam (saulė). Pagirtina, kad leidžiama pasirinkti ir ISO parametrą, tiesa, tik iki reikšmės ISO 400. Daugiau galima išgauti tik įjungus opciją „Automatiškai“. Tuomet didesnės ISO reikšmės panaudojamos stabilizavimo sistemai aktyvuoti (aišku, optinio stabilizavimo nesitikėkite).

Kamera nelabai mėgsta stipraus priekinio ar net šoninio apšvietimo, taigi reikėtų stengtis, kad šviesa kristų fotografuojančiam iš nugaros. Be to, nuotraukose norėtųsi matyti šiek tiek daugiau aštrumo, nors neretai apšvietimo sąlygos būdavo tikrai labai geros. Taip pat kritikos nusipelno ir autofokusavimo sistema. Patogu, kai galima bakstelėti pirštu į ekraną ir sufokusuoti norimoje vietoje, tačiau neretai pati kamera sugalvodavo persifokusuoti, jei tik tą pačią sekundę po fokusavimo nefotografuosite. Ką jau bekalbėti, kad pasirinkus Macro fotografavimo galimybė, tokie „triukai“ tikrai kartais gali sunervinti. Tokie patys fokuso pametimai kartais stebimi ir filmavimo atveju. Tiesa, Full HD vaizdinės medžiagos kokybė yra gana aukšto lygio, ypač jei apšvietimas yra geras.

Produktyvumo lygis

LG Optimus 4x HD produktyvumo lygis, reikia pripažinti, yra tikrai pakankamas tam, kad nebūtų jaučiama diskomforto dėl kokių nors stabdymų, naudojantis meniu nustatymais, naršant Internete, žiūrint filmus ar žaidžiant žaidimus. Per visą testavimo laikotarpį nebuvo pastebėta pakibimų ar klaidų – tiek operacinė sistema, tiek vartotojo sąsaja, tiek ir aplikacijos veikė sklandžiai, o už tai galima tik pagirti. Galima paminėti vieną niuansą: kopijuojant didelius failus per micro-USB sąsają, išmanusis telefonas smarkiai sulėtėdavo – į paspaudimus sensoriniame ekrane reaguodavo labai lėtai. Taip pat norėjosi, kad akselerometras, kuris išlaiko vaizdą horizontalų pasukant telefoną 90 laipsnių, veiktų šiek tiek greičiau (ypač tai matosi, lyginant su iPhone).

Bendras produktyvumo lygis pilnai atitinka išmaniojo telefono kainą. Naudojamas 4 branduolių nVidia Tegra 3 (1.5 GHz) procesorius, taigi nieko keisto, kad produktyvumo lygis panašus į mūsų rinkoje esantį HTC One X su tuo pačiu nVidia procesoriumi.

optimus-4x-hd-quadrant-antutu-bench

Testai Quadrant ir AnTuTu puikiai pasirodė savo svorio kategorijoje. Dar daugiau – testas Vellamo (kūrėjas – kompanija Qualcomm) parodė, kad galima drąsiai galinėtis ir su Samsung flagmanu Galaxy S III – atsilikimas yra visiškai nedidelis, o vartotojas to plika akimi praktiškai neturėtų pastebėti, ypač darbuojantis su WEB aplikacijomis.

optimus-4x-hd-velamo-html5-bench optimus-4x-hd-velamo-metal-bench

Gana įdomu buvo stebėti BrowserMark 2.0 rezultatus. Pirmiausia dėl to, kad pasiūlyta pagal nutylėjimą naršyklė surinko vos 968 balus. Ką gali konkurentų siūlomos naršyklės? Samsung Galaxy S II šiuo atveju surinko 1332 balus, tuo tarpu HTC Desire HD – visus 1561 balą. Turbūt LG Optimus 4x HD rezultatas būtų nuviliantis, jei ne Google naršyklė Chrome (testų metu naudota versija 18.0), kuri reabilitavo išmaniojo telefono reputaciją – 1521 balai.

Baterija

Optimus 4x HD 2150 mAh talpos baterijos darbo laikas „Idle“ testo metu, kai naudojama tik skambinimo funkcija, o visi kiti moduliai išjungti (Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS ir t.t.), sudarė kiek daugiau nei savaitę. Aišku, situacija puiki, nes baterija vis dar nauja, bereikalingų aplikacijų, naudojančių baterijos resursus, nėra, energijos taupymo režimai aktyvuoti. Toks išmaniojo telefono naudojimo būdas tinka tiems žmonėms, kuriems pilnai užtenka standartinio mobilaus telefono, tačiau kažkokiu būdu gautas „protingas“ įrenginys, ir išnaudojamos tik bazinės funkcijos – balso skambučiai, trumposios SMS žinutės.

Office“ testas numato, kad daug skambinama, nuolat įjungtas Wi-Fi ir Bluetooth, tikrinamas el. paštas, naršoma Internete, socialiniuose tinkluose. Toks naudojimo būdas, turbūt, yra standartinis, kalbant apie statistinį išmaniojo telefono vartotoją. Šiuo atveju Optimus 4x HD veikė apie 37 valandas, t.y. maždaug pusantros paros. Rodiklis vidutinis, nieko išskirtinio nei į blogąją, nei į gerąją pusę. Kartu tai yra labai arti tų 40 valandų, kurias deklaruoja pats gamintojas.

Multimedia“ testo metu pagrindinis dėmesys skiriamas vaizdinės medžiagos žiūrėjimui tiek lokaliai, tiek per Youtube (taigi aktyvuotas ir Wi-Fi), klausomasi muzikos. Šiuo atveju išmanusis telefonas „atlaikė“ kiek daugiau nei 5 valandas.

Galiausiai režimas „Stress“, kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, sukelia tokį „stresą“ telefonui, kad šis atiduoda visą energiją, kad tik parodytų tai, ką gali. Šiam testui pasitelktas GLBenchmark bei jame esanti opcija, leidžianti išmatuoti baterijos darbo laiką, esant maksimaliai komponentų apkrovai. Baterija „atlaikė“ kiek daugiau nei 2 valandas. Beje, išsekusią bateriją galima pilnai įkrauti per maždaug porą valandų, tad nuolat visur skubantiems žmonėms tai tikrai turėtų patikti.

LG-Optimus-4X-HD-battery-time

Maksimalios apkrovos metu telefono nugarinės dalies temperatūra buvo priimtina – šilumos išskyrimas padidėjimas buvo juntamas, tačiau tikrai diskomforto nekėlė. Taigi reikia pripažinti, kad Tegra 3 nėra jau toks karščio įsikūnijimas, kaip kartais tą bando įrodyti nVidia konkurentai, teigdami, kad Tegra 3 vieta tik planšetiniuose kompiuteriuose. Sunku pasakyti, ar išmaniųjų telefonų perkaitimo problema yra labai aktuali. Galbūt kažkas iš mūsų skaitytojų susidūręs su ja? Būtų labai įdomu sužinoti.

LG Optimus 4x HD privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis absoliučioje daugumoje įprastų užduočių (naršymas Internete, darbas su el. paštu, filmų peržiūra, muzikos klausymasis);
 • Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos);
 • Patrauklus, ergonomiškas dizainas;
 • Greitai pasikraunanti baterija;

Trūkumai:

 • Neišraiškinga garso posistemė, ne itin patogios komplekte pateikiamos ausinės;
 • Mėgstanti saviveiklą kameros automatinio fokusavimo sistema;
 • Standartinės Interneto naršyklės produktyvumo lygis gana smarkiai nusileidžia trečių šalių sprendimams;

Išvados

Jei apie išmanųjį telefoną LG Optimus 4x HD būtume kalbėję prieš metus, tai būtų vienas patraukliausių mobilių produktų. Šiandien situacija kiek kitokia: už lango jau grūdasi visa eilė konkurentų flagmanų, o ir pati LG yra išleidusi naujų Premium klasės sprendimų. Taigi Optimus 4x HD dabar yra stiprus vidutiniokas, o jo potencialas geriausiai atsiskleidžia tuomet, kai jis naudojamas būtent kaip išmanusis telefonas, t.y. ne kaip fotoaparatas, ne kaip vaizdo kamera, ne kaip muzikos grotuvas, o kaip telefonas su pažangiomis komunikacinėmis galimybėmis.

Galiausiai trumpos išvados, parašytos gražiosios lyties atstovės (vis tik moterys, reikia sutikti, renkasi pagal savus kriterijus), kuri taip pat turėjo galimybę prisidėti prie šio išmaniojo telefono praktinio testavimo:

 1. Klaviatūra labai patogi rinkti tekstines žinutes.
 2. Gana lėtai verčiasi ekranas 90 laipsnių kampu.
 3. Telefono nugarėlė „neslidi“, stabiliai laikosi ant stalviršio, popieriaus, kas apsaugo nuo greito „nuslydimo“ ant žemės.
 4. Telefono audio galimybės be ausinių kiek nuvylė – garsas, padidinus iki maksimumo, pasidaro čaižus, nėra žemų dažnių.
 5. Patiko greitas failų į telefono atmintį įkėlimas. Nereikia jokių papildomų programų telefono sinchronizavimui su kompiuteriu, norint įkelti muziką ir kitus failus.
 6. Maloniai nuteikia „Dolby Mobile“ garso funkcija, leidžianti mėgautis žemesnių dažnių muzikos garsais.
 7. Bendras įvertinimas – 7.5 balo iš 10.

Štai ir viskas. Jei kas iš mūsų skaitytojų turi tokį išmanųjį telefoną, nesikuklinkite, rašykite savo atsiliepimus ir komentarus – padėsite apsispręsti tiems, kurie bando išsirinkti savo vienintelį, „išmanųjį“…

4 komentarai (-ų)

 1. ??? parašė:

  Aš turiu tokį. Ausines iškart išmečiau. Na o šiaip nesiskundžiu. Veikia puikiai. Norėjau Galaxy S III, bet šitą rinkaus dėl solidesnio dizaino. S III kaip muilinė…

 2. thermal parašė:

  Standartinis telefonas. Siaip kiek ciupinau, paprastas kaip du kart du. Sakyciau, kad nelabai turi savo veido, nors masems toks dalykas kaip tik, gal net gerai tiktu palyginimas su maxima 🙂

 3. ??? parašė:

  Beje dar turiu pastebėti, kad labai silpnai gaudo radijo bangas. Net pats pigiausias mp3 grotuvas už 100 Lt geriau gaudo.

 4. k parašė:

  turiu toki ir tkrai nesigailiu, kad nepirkau S3. Puikus dizainas ir puiki surinkimo kokybe. Vis delto kazkada buvo LG flagmanas


Kitos kategorijos naujienos