Microsoft ketina atsisakyti Windows RT ir sulieti ją su Windows Blue?


Win8Launch

Nors IT industrijoje taivaniečių resursas DigiTimes nepriklauso patikimiausių informacijos šaltinių kategorijai (paprastai remiamasi neįvardintais atstovais iš komponentų tiekėjų tarpo arba artimais kompanijoms žmonėmis), tačiau neretai ir šiam puslapiui pavyksta būti teisiam. Turbūt tai gali nutikti ir šiuo atveju, kadangi tam yra ir statistinių priežasčių.

Taigi šaltiniai iš Taivano praneša, jog kompanija Microsoft planuoja „sulieti“ operacines sistemas Windows RT ir Windows Blue. „Nors kūrėjai labai agresyviai bandė išpopuliarinti ARM platformai skirtą operacinę sistemą Windows, pavadinimas Windows RT daugelį vartotojų tiesiog klaidino. Didžioji jų dalis tikėjosi gauti pilną x86 suderinamų programų palaikymą, o jų trūkumas (platformai siūloma apie tik 47 tūkst. aplikacijų), taip pat problemos su suderinamumu žymiai įtakojo paklausą į neigiamą pusę“.

Kol kas nėra jokių oficialių patvirtinimų, kad operacinių sistemų „suliejimas“ bus įvykdytas, o operacinė sistema Windows RT nustos egzistuoti, tačiau priežasčių tokiems teiginiams atsirasti pilnai užtenka. Pavyzdžiui, programinės platformos palaikymas iš daugelio stambių kompiuterių gamintojų pusės (HP, Samsung) tikrai populiarumo neprideda.

Tikėtina, kad Microsoft planai paaiškės birželio 26 – 28 dienomis vyksiančioje konferencijoje Build Developer Conference 2013, jei nauji duomenys iš Azijos komponentų tiekėjų nepadarys to anksčiau už pačius kūrėjus, kurie nelabai optimistiškai žvelgia ir į kitą planšetinį kompiuterį – Surface Pro, kuriame įdiegta Windows 8 Pro ir Intel aparatinė platforma. Microsoft pavyko realizuoti kiek daugiau nei 1,5 mln. Surface planšetinių kompiuterių, iš kurių apie 0,4 mln. vienetų sudaro modifikacija Surface Pro su operacine sistema Windows 8 Pro.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos