Microsoft pranešė, kad parduota jau 60 mln. Windows 8 kopijų


WIRECENTER

Hanoveryje (Vokietija) startavusioje pasaulinėje IT parodoje CeBIT 2013 jau pačią pirmą dieną kompanija Microsoft surengė spaudos konferenciją. Programinės įrangos gigantas papasakojo apie savo programinę ir aparatinę įrangą, teikiamas paslaugas, Interneto tarnybas ir kitus savo veiklos aspektus.

Su pranešimu spaudos konferencijoje pasirodė Microsoft Germany padalinio vadovas Cristian Illek, kuris pagarsino gana įdomią informaciją, susijusią su operacinės sistemos Windows 8 pardavimų lygiu. Remiantis pateiktais duomenimis, šiuo metu iš viso parduota 60 mln. Windows 8 kopijų. Be to, gana netikėtai analitikams ir ekspertams nuskambėjo C. Illek teiginiai, kad operacinės sistemos plėtra yra spartesnė nei savo laiku dabartinio lyderio Windows 7, nors tai prieštarauja kai kurių analitikų kompanijų pateiktiems duomenims.

Antra vertus, labai tikėtina, kad Microsoft statistikoje buvo atsižvelgta ne tik į mažmeninėje ir skaitmeninėje prekyboje parduotų operacinės sistemos kopijų skaičius, tačiau ir tų Windows 8 egzempliorių, kurie jau įdiegti į asmeninius kompiuterius, taip pat atnaujinimai, kurie įvykdyti, modernizuojant senesnes OS versijas. Ar tarp minėtų parduotų milijonų kopijų yra ir operacinė sistema Windows RT, patikslinta nebuvo.

Cristian Illek taip pat kalbėjo apie mobilių įrenginių rinką ir apie tai, ko Microsoft tikisi iš jos. Kompanijos atstovo teigimu, programinės įrangos gigantas šiuo metu akcentuoja pradinio kainų lygio įrenginius, kuriame dabar „vadovauja“ operacinė sistema Android. Būtent čia nusitaikė ir MWC 2013 anonsuoti išmanieji telefonai Nokia Lumia 720 ir Lumia 520 su Windows Phone 8, čia pat taikys ir Huawei išmanusis telefonas W1. Microsoft duomenimis, operacinės sistemos Windows Phone dalyvavimas rinkoje šiuo metu išmatuojamas dviženkliu skaičiumi, ir tai patvirtina neseniai atliktas kompanijos Adduplex tyrimas.

Tiesa, dviženkliai skaičiai matyti tik atskirose šalyse (ypač tai teisinga Europos šalių atveju): pagal bendrą mobilių operacinių pasiskirstymą, Italijoje kompanijos Microsoft mobili programinė platforma užima 14 proc., tiesa, kitų analitikų tyrimų rezultatai, kad šioje srityje pirmauja Lenkija, kurioje net 16 proc. išmaniųjų telefonų veikia su Windows Phone. Antra vertus, bendras Windows Phone populiarumas Europos regione sudaro 5,4 proc., taigi iki dviženklės reikšmės dar toli, jau nekalbant apie pasaulinę rinką.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos