Microsoft švelnina Office 2013 naudojimo licencines sąlygas


steve-ballmer-office-2013

Kampanijos Microsoft sprendimas visam gyvenimui „pririšti“ biuro programų paketą Office 2013 prie vieno asmeninio kompiuterio, išskyrus tuos atvejus, kai sugenda kas nors iš komponentų, sukėlė tikrai nemažai negatyvių atsiliepimų. Atsižvelgdama į nelabai palankią opiniją, kompanija atliko tam tikrus pakeitimus licencinėse sąlygose.

Dabar perkelti Office 2013 į kitą asmeninį kompiuterį leidžiama, tačiau tik vieną kartą, ir tai turi įvykti per 90 dienų. Pastarasis sprendimas jau įsigaliojo, o pakeista licencinė politika aktuali Office Home and Student 2013, Office Home and Business 2013 ir Office Professional 2013, taip pat atskirų programų (Word, PowerPoint, Excel) savininkams.

Licencinės sąlygos numato, jog jei operacinė sistema diegiama iš naujo, biuro programų paketas Office 2013 taip pat gali būti instaliuotas iš naujo. Perkeliant šią programinę įrangą į kitą kompiuterį, jis tampa „licencijuotu kompiuteriu“. Perkelti aplikaciją į kito vartotojo kompiuterį galima, prieš tai pašalinus anksčiau kitoje kompiuterinėje sistemoje įdiegtą licencinę versiją.

Tikėtina, kad tokiais griežtais ribojimais kompanija siekia išpopuliarinti kitą biuro programų paketą Office 365, kuris yra prenumeruojamas ir leidžia jį įdiegti vienu metu į penkis kompiuterius ar mobilius įrenginius, o metinis mokestis sudaro $99 (~ 260 lt) už bazinę versiją.

Priminsime, kad anksčiau galiojusi Office 2013 licencinė politika numatė, jog po legaliai įsigytos licencijos aktyvavimo jos nebuvo galima išinstaliuoti ir įdiegti į kitą kompiuterį. Kitais žodžiais tariant, Office 2013 visiems laikams turėjo būti susietas su viena sistema; biuro programų paketo diegimas iš naujo buvo draudžiamas net ir tuo atveju, jei abu kompiuteriai priklausė vienam ir tam pačiam žmogui.

5 komentarai (-ų)

 1. nez parašė:

  „opiniją“??? kas čia per vertalai? Gal sakau nereikia eiti rusų keliu, kai pas juos per žinias kas trečias žodis yra angliškas.

  • komentorius parašė:

   Kalbama apie optima liniją… 😀

  • thermal parašė:

   opinija – viešoji nuomonė. mokantys naudotis internetu gali pasižiūrėti http://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/o/opinija

   ar čia gal esi vienas tų, kur viską nori lietuviškai matyti ir jokių tarptautinių žodžių? 🙂 nuolat vartoji vielabraukis, klynabirbis, ir drąsiai pyksti, kai pamini troleibusą ir motociklą, nes aišku yra gražesnių lietuviškų trumpinių tipo trūlas, šleika ir mocas? 😀


Kitos kategorijos naujienos