Moterys gyvena už vyrus ilgiau, tačiau blogiau


woman-stress

Vienos medicinos universitetui (Austrija) priklausančio Lyčių medicinos instituto specialistai pateikė ataskaitą apie žmonių lyčių skirtumus. Tyrimo rezultatai kiek neramina: pasirodo, moterų gyvenimo kokybė, kalbant apie sveikatą, yra daug blogesnė, nei vyrų.

Austrijoje ir Europoje apskritai moterys gyvena už vyrus maždaug 6 metais ilgiau. Gali atrodyti, kad gražiajai lyčiai tai yra labai gerai, tačiau tai yra gana apgaulingas teiginys, nors ir labai įsišaknijęs. Buvo išsiaiškinta, kad moterys dažniau nei vyrai kenčia nuo chroniškų ligų, funkcinių sutrikimų, todėl jų gyvenimo kokybė yra prastesnė, jei žvelgtume į problemą iš sveikatos pusės.

Tyrimo autorių teigimu, pas moteris labiau pastebimi gyvenimo periodai, kai organizmą smarkiai įtakoja lytinių hormonų koncentracijos pokyčiai. Be to, labai svarbūs ir silpnosios lyties rolių modeliai.

Prasidėjus lytiniam brendimui, moterims labiau nei vyrams gresia įvairūs ligų sindromai, tokie kaip migrena, žarnyno uždegimai, taip pat imuniniai susirgimai, tarp kurių galima paminėti išsėtinę sklerozę, astma, įvairios patologijos. Menstruacinio ciklo pažeidimai, nevaisingumas arba komplikacijos nėštumo metu gali būti svarbūs indikatoriai to, kad vėliau gyvenime rizikuojama susirgti rimtomis ligomis. Pokyčiai gyvenimo būde, tokie kaip rūkymas, kontraceptikų vartojimas, stresas ir fizinio aktyvumo trūkumas labai padidina tikimybę mirti nuo infarkto, ypač kai kalbama apie jaunas moteris.

Po menopauzių silpnosios lyties laukia naujos negerovės: problemos su riebalų apykaita, aukštas kraujospūdis, širdies ir kraujagyslių susirgimai bei osteoporozė. Pagyvenusios damos žymiai dažniau nei džentelmenai suserga Alzheimerio liga, šlapimo pūslės susirgimais, nejudrumu. Be to, moterys du kartus dažniau kenčia nuo depresijos.

Visi šie lyčių skirtumai, kalbant apie sveikatą, gali būti paaiškinami eile priežasčių, įskaitant biologinius skirtumus ir lytinius hormonus, gyvenimo būdą, lytims priskiriamus vaidmenis ir socialinį elgesį. Skiriasi netgi vyrų ir moterų streso priežastys bei efektai!

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos