NASA galvoja apie kosminį Internetą


internet-nasa

Ne taip seniai buvo rašyta, kad NASA sėkmingai baigė taip vadinamo „kosminio Interneto protokolo“ bandymus. Tam skirtas naujas protokolas šiuo metu vadinamas DTN (Desruption Tolerant Networking), o jo pagrindiniu skirtumu nuo įprasto TCP/IP yra tai, jog nebūtina nuolat būti prisijungusiam, kadangi visa tai organizuoti, atsižvelgiant į nežemiškas sąlygas, dažnai yra sudėtinga ar neįmanoma. Paketas bus perduodamas iki patvirtinimo iš gavėjo pusės, tokiu būdu, viskas bus pristatyta adresatui nepriklausomai nuo klaidų ir pertrūkimų.

Pastarasis eksperimentas nėra pirmasis. DTN protokolo kūrimas NASA specialistų buvo vykdomas gana seniai, nors pavadinimą jis gavo tik 2002 m. Ankstyvieji bandymai buvo atlikti 2008 m., kai zondas Deep Impact perdavė į Žemę dešimtis fotografijų iš didesnio nei 32 mln. kilometrų atstumo, įrodydamas protokolo gyvybingumą. Vėlesni bandymai parodė, kad DTN leidžia realiu laiku valdyti automatizuotas sistemas, pavyzdžiui, iš TKS sėkmingai atlikti bandymai, kai Žemėje esantis robotas valdomas nuotoliniu būdu.

Dabar gi puslapis Daily tech pasidalino su skaitytotojais nauja informacija, susijusia su NASA planais realizuoti pilnavertį Interneto tinklą, susiejantį kosmose esančius objektus. Tam reikalui į Žemės orbitą ketinama pasiųsti naujų palydovų su naujos programinės įrangos paaikymu, kuri be viso to, kad bus patikimesnė ir geriau apsaugota nuo įsilaužimo. Pastarasis faktorius ypač svarbus, kadangi nenorima pakartoti tokios situacijos, kuri įvyko 2007 ir 2008 metais: tuomet, kaip spėja specialistai, į NASA palydovų darbą įsikišo kinų hakeriai.

Galutinis diskredituotos ryšių sistemos pakeitimo  terminas numatytas 2020 metų pabaigoje, kai visi palydovai su su jos palaikymu bus laikomi pasenę. Galima spėti, kad NASA ruošia komunikacinę bazę ekspedicijai į Marsą, kuri nuolat tobulėjant technologijoms, po truputį pinga, taigi tokios misijos pradžios laikas nuolat artėja. Pavyzdžiui, dar 2010 metais „bilietas į Mėnulį“ buvo vertinamas 100 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu šiandien tokios kelionės kaina sudaro kiek mažiau nei 18 mlrd. JAV dolerių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos