Naujos detalės apie vaizdo plokštę Radeon HD 7790 (Bonaire)


amd-radeon-hd7750-and-hd7770

Kiek anksčiau jau buvo pranešta, kad kompanija AMD planuoja papildyti savo asortimentą nauja vaizdo plokšte, kuri atsidurs tarp tokių grafinių adapterių, kaip Radeon HD 7770 ir Radeon HD 7850, kainuojančių atitinkamai $110 ir $170 (rekomenduojama gamintojo kaina), praneša puslapis Hardware.info.

Tokiu būdu, naujasis AMD Radeon HD 7790 taps tiesioginiu nVidia GeForce GTX 650 Ti konkurentu, kuris rekomenduojama kaina sudaro $150. Tam, kad nereikėtų naudoti gana brangaus grafinio procesoriaus Pitcairn su 2,8 mlrd. tranzistorių (šie sudaro Radeon HD 7800 serijos pagrindą), AMD inžinieriai sukūrė naują GPU, kuris šiuo metu žinomas kodiniu pavadinimu Bonaire.

Preliminariais duomenimis, vaizdo plokštė savo pavadinimo nekeis ir vadinsis taip, kaip ji minima žiniasklaidoje – Radeon HD 7790. Ji galės pasigirti pirmos kartos Graphics Core Next (GCN) mikroarchitektūra, gaus 896 universalius procesorius. Savo produktyvumo lygiu ji maždaug 10% atsiliks nuo Radeon HD 7850, tuo tarpu iš konkurentų stovyklos turi prilygti anksčiau minėtai GeForce GTX 650 Ti. Antra vertus, AMD turės galimybę keisti naujoko kainą, jei tik tai pasirodys būtina.

Tarp priemonių, kurios bus skirtos savikainos mažinimui, galima paminėti ne tik mažesnį GPU kristalą, tačiau ir mažesnį operatyvios atminties kiekį, o kartu tai leis suparastinti maitinimo posistemę. Aišku, tai neigiamai gali įtakoti spartinimo potencialią, tačiau preliminariais duomenimis, AMD pasisako „prieš“, kad gamintojai spartintų balandžio mėnesį turėsiantį pasirodyti naujoką. Aišku, spartinimo entuziastams tai bus puiki proga gauti grafinį adapterį, kuris gali savo sparta prilygti brangesniam Radeon HD 7850.

Vienas komentaras

  1. BigR parašė:

    Galėtų jau būti žinoma data kada išleis 🙂


Kitos kategorijos naujienos